Saslimstība ar gripu un kovidu turpina mazināties

Pagājušās nedēļas gripas, Covid-19 un citu akūtu augšējo elpceļu infekciju monitoringa rezultāti liecina, ka turpina samazināties gripas un Covid-19 pacientu skaits, informē Slimību profilakses un kontroles centrs (SPKC). Dati liecina, ka pagājušajā nedēļā no šīm slimībā miruši divi cilvēki.

Pagājušajā nedēļā monitoringā iesaistīto ģimenes ārstu praksēs ar akūtu augšējo elpceļu infekcijas simptomiem kopā bija vērsušies 610 pacienti, no kuriem 98 pacientiem, balstoties uz tipisku klīnisko ainu, noteikta diagnoze "gripa" (nedēļu iepriekš – 137 pacienti, divas nedēļas iepriekš – 180 pacienti).

Gadījumi reģistrēti Ventspilī, Rēzeknē, Jēkabpils novadā, Daugavpilī, Rīgā, Liepājā, Jūrmalā un Valmieras novadā. Gripas gadījumi reģistrēti visās vecuma grupās. Lielākā gripas intensitāte aizvien reģistrēta 0–4 gadu vecuma grupā.

Kopš sezonas sākuma ģimenes ārstu praksēs reģistrēti 3300 klīniskie gripas gadījumi.

Pagājušās nedēļas laikā no gripas miris viens cilvēks (kopš 2023. gada 40. nedēļas kopumā 56 cilvēki). Visiem mirušajiem vēl bez gripas bijušas arī vairākas blakus saslimšanas.  

SPKC norādīja, ka daudzās Eiropas Savienības un Eiropas Ekonomiskās zonas (ES/EEZ) valstīs ziņo par gripas aktivitātes samazināšanās tendenci vai stabilizāciju.

ES/EEZ vidējais gripas pozitīvo testu īpatsvars bijis 15% (nedēļu iepriekš arī 15%).

Atkāpjas arī Covid-19

Arī Covid-19 gadījumu skaits Latvijā turpina samazināties – laboratoriski apstiprināti 18 gadījumi (nedēļu iepriekš 17), kopumā veikti 513 (iepriekš 660) laboratoriskie testi uz SARS-CoV-2 vīrusa klātbūtni. Stacionēti 20 Covid-19 pacienti (nedēļu iepriekš 17, divas nedēļas iepriekš – 36).

Jau mēnesi stacionāros nav pacientu ar smagu Covid-19 slimības gaitu, tomēr pagājušajā nedēļā reģistrēts viens Covid-19 pacientu nāves gadījums (nedēļu iepriekš – 3).  

SPKC atgādināja, ka visefektīvākais veids, kā aizsargāties no nopietnas saslimšanas ar gripu un Covid-19, ir vakcinācija. Vakcinācijas iestādēm pašreiz arī ir iespēja izmantot to rīcībā esošās valsts apmaksātās vakcīnas pret gripu, lai vakcinētu ikvienu iedzīvotāju, t.i. ārpus riska grupām.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti