Diabēta dienā bez maksas var noteikt cukura līmeni asinīs

Pasaulē sestdien, 14.novembrī, atzīmē Diabēta dienu, kuras mērķis ir vairot izpratni par diabēta riska faktoriem un brīdinājuma simptomiem, kā arī izglītot iedzīvotājus par to, kā rīkoties šīs slimības atklāšanas gadījumā un kā ar to sadzīvot. Latvijā dažādos pasākumos Rīgā un reģionos varēs saņemt kuponus, lai bez maksas pārbaudītu cukura līmeni asinīs.

Mūsdienās cukura diabēts ir bieži sastopama hroniska vielmaiņas slimība. Pēc Pasaules Veselības organizācijas datiem, visā pasaulē ar to sirgst vairāk nekā 300 miljoni cilvēku. Saslimstība ar cukura diabētu, it īpaši ar otrā tipa cukura diabētu, pasaulē un arī Latvijā turpina pieaugt. Tādēļ Latvijas Diabēta federācija šomēnes rīkojusi īpašus pasākumus, lai pievērstu iedzīvotāju uzmanību šai problēmai.

Sestdien Kalnciema ielas tirdziņā Rīgā un pasākumos citos reģionos varēs saņemt kuponus, lai bez maksas pārbaudītu cukura līmeni asinīs.

„Saslimstība ar diabētu pieaug, un diabēta eksperti prognozē, ka uz katru cilvēku, kuram ir zināms, ka viņam ir cukura diabēts, ir vēl kāds, kurš pagaidām nezina, ka viņam ir paaugstināts cukura līmenis asinīs. Jo tā ir pamata slimības pazīme. Tāpēc mēs aicinām šīs Diabēta dienas ietvaros katru padomāt par savu veselību, pārbaudīt savu cukura līmeni asinīs. Ne tikai tos, kuriem ir šie riska faktori – mazkustīgs dzīvesveids, liekais svars, bet ikvienu,” saka Diabēta federācijas vadītāja ārste Indra Štālmane.

Diabēta federācijas vadītāja ārste Indra Štālmane
  Kļūda rakstā?

  Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Saistītie raksti
  Veselība
  Dzīve & Stils
  Jaunākie
  Interesanti