Ģimenes studija

Vai miega stāsts var iemidzināt pat grūtāk iemidzināmos bērnus?

Ģimenes studija

Izlaidumi izglītības iestādēs būs: atšķirīgi no pompozām norisēm citugad

Vajag pamēģināt - tā ir visvieglāk atrast piemērotāko sporta veidu bērnam

Vajag pamēģināt jeb kā ir visvieglāk atrast piemērotāko sporta veidu bērnam

Sporta programmas „Atrodi savu sporta veidu” iniciators un organizators Kaspars Čerņavskis raidījumā ''Ģimenes studija'' atzīst - lai bērns atrastu sev piemērotāko sporta veidu, ir jāpamēģina. Programmas „Atrodi savu sporta veidu” sistēma izveidota, lai bērni varētu izmēģināt vairākus sporta veidus. Mācību gada beigās bērns kopā ar vecākiem saņem treneru atzinumu par bērnam piemērotāko sporta veidu. Tālāk jau ir bērna un viņa vecāku izvēle.

"Ģimenes studija" podkāstā:

 

 

 

  • Savā lietotnē meklē - Ģimenes studija.

 

Garums - 50 min; jaunas epizodes katru darba dienu.

Sistēma var arī parādīt, ka bērns vispār nav vērsts uz sportu, viņam piemērotāka ir, piemēram, mūzika.

Programmā kopumā ir 17 sporta veidi, tie ir pieejami atšķirīgi dažādās Latvijas pilsētās atkarībā no piedāvājuma.

Vajadzīgs vismaz mācību gads, lai izmēģinātu un saprastu.

ŠĪ programma pieejama Rīgā, Liepājā, Jelgavā, Valmierā, Cēsīs, Jūrmalā. Kaspars Čerņavskis uzsver, ka tādam jābūt valsts sporta sistēmas sākumam.

Šī programma radīta, lai jebkurš bērns no pieciem sešiem gadiem var izmēģināt dažādus sporta veidus. Ar mēnesi vai dažām nodarbībām būs grūti saprast, kurš sporta veids padodas un ir bērnam piemērots.

Hokeja skolas “Rīga” bērnu un jauniešu hokeja treneris Gints Bisenieks pauž, ka vecāki ir labi novērotāji un atbilstīga sporta veida ieteicēji. Ja neviens nav virzījis, tad bērns atnāk 12 gadu vecumā uz sporta nodarbībām, kad sasniegt rezultātus ir gandrīz neiespējami. Ir arī nepieciešamība nodarboties ar sportu ne tikai intereses, bet arī veselības dēļ.

Treneris Vitālijs Mišins uzsver, ka

iemaņas konkrētā sporta veidā noderēs arī citā, ja mēģinātais  sporta veids nepatīk.

Kaspars Čerņavskis uzsver, ka programma radīta bērnam, ne vecākiem, pēc mēneša bērns pateiks, kas padevās un patika. Treneri un speciālisti vērtē bērnu un viņa spējas, dod savu atzinumu vecākiem. Tad vecāki kopā ar bērnu nolemj, kā tālāk virzīt sportiskās aktivitātes, kādā sporta veidā turpināt trenēties priekam vai to darīt nopietnāk.

Limbažu un Salacgrīvas novadu sporta skolas direktore, Latvijas sporta izglītības iestāžu direktoru padomes valdes priekšsēdētāja Diāna Zaļupe un sporta skolas “Arkādija” vieglatlētikas treneris, Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmijas pētnieks Raivo Saulgriezis stāsta, ka šobrīd notiek treniņi, ievērojot distancēšanās nosacījumus, kā arī vērtē, kad varētu atsākties sacensības un kā norisināsies sporta nometnes vasarā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vecāki un bērni
Dzīve & Stils
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt