Dienas ziņas

Baltkrievijā pastiprinās represijas, aktīvisti izmisuši

Dienas ziņas

Pētīs augsnes bioloģisko aktivitāti

Tērvetē atklāta pirmā Digitālā šķēršļu taka

Starptautiskajā bērnu aizsardzības dienā atklāj Latvijā pirmo Digitālo šķēršļu taku

1. jūnijā – Starptautiskajā bērnu aizsardzības dienā – Tērvetes dabas parkā atklāj Latvijā pirmo Digitālo šķēršļu taku. Tās uzdevums ir izklaidējošā un izzinošā veidā sekmēt skolēnu vizuālās un digitālās pratības pilnveidi.

Neizmantojot viedierīces, tajā skolēni var pārbaudīt savas prasmes apzināties riskus un pieņemt pareizos lēmumus interneta vidē.

Latvijas Drošāka interneta centra Drossinternets.lv vadītāja Maija Katkovska pastāstīja, ka digitālo šķēršļu taka ir pusotru kilometru gara, tajā izvietoti vairāk nekā 20 kontrolpunkti un katrā no tiem ir jāpilda kāds uzdevums.

Izziņas taka ir interesanta gan pamatskolas un vidusskolas skolēniem, gan viņu vecākiem, apvienojot pastaigu dabā ar aizraujošu spēli.

Maija Katkovska: Par Latvijā pirmo Digitālo šķēršļu taku
00:00 / 00:37
Lejuplādēt

“Ņemot vērā, ka bērni un jaunieši digitālajā vidē ir īpaši iecienījuši fotogrāfiju uzņemšanu, sūtīšanu un apskati, digitālo šķēršļu takas kontrolpunktus vienojošā tēma būs “Fotogrāfijas ceļš globālajā tīmeklī”,” sacīja Katkovska.

“Bērns, atnākot uz Digitālo šķēršļu taku, ies cauri maziem elementiem, kas atgādina par to, vai ir droši fotografēt šajā konkrētajā situācijā, vai ir droši to publicēt internetā. Mūsu galvenais mērķis, lai bērni apzinās visus riskus un ir gana piesardzīgi,”  sacīja Katkovska.

Noskaidrojuši cik garš ir sprīdis, Augstkalnes pamatskolas piektklasnieki dodas izmēģināt pirmo digitālo šķēršļu taku. Takas nosaukums gan atkal liek domāt par e-vidi, kas visa mācību gada laikā skolēniem jau esot apnikusi, tomēr šoreiz viedierīcēm jāpaliek kabatās.

Latvijas Drošākā interneta centra izglītības darba vadītāja Liene Valdmane skaidroja, ka “šīs takas moto ir: septiņreiz nomēri pirms nogriez. Tas nozīmē septiņreiz padomā, pirms pieļauj kādu kļūdu internetā. Tā mērīšana takā notiek burtiski fiziski. Pareizā atbilde ir jāmēra ar sprīžiem”.

1, 5 kilometru garajā takā izvietots divdesmit viens kontrolpunkts, kas palīdz pārbaudīt digitālo pratību par visdažādākajām tēmām, ar ko var nākties saskarties interneta vidē. Piemēram, vai vienmēr pieņemt interneta draugu izaicinājumus, kā atpazīt viltus ziņas un citas.

“Finišā pēc iegūto punktu skaita tu redzēsi, vai tu esi tāds digitālo pratību čempions, vai tomēr tev vēl ir daudz jāmācās,” stāstīja Maija Katkovska Latvijas Drošāka interneta centra vadītāja.

Skolēni atzīst, ka pirmajā vasaras brīvlaika dienā šis ir interesants piedzīvojums, bet uzdevumi esot diezgan grūti.

“Kā kurš, jo bija divas atbildes, un tad bija jāizvēlas pareizā atbilde, un tad bija tā - 50/50 kura būs pareiza,” atzina Augstkalnes pamatskolas skolniece Sofija.

Bet Augstkalnes pamatskolas skolnieks Daniels stāstīja, ka viņam patika skaitīt no punkta līdz punktam sprīžus.

Matemātikas skolotāja Gundega Ozola savukārt sacīja, ka “pats grūtākais sākumā bija saprast, kā skaitīt kopā, jo visi telefonus mēs esam atstājuši kabatās. Mēs nevelkam ārā un neskaitām uz kalkulatora, mēs izmantojam čiekurus un zariņus. Par katru desmitnieku viens čiekurs”.

Pirmā Digitālā šķēršļu taka tika atklāta Tērvetes dabas parkā, bet plānots, ka nākamgad līdzīga izziņas taka varētu tapt arī citviet.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt