Rīta Panorāma

Intervija ar uzņēmuma «Lielvārds» vadītāju Aivaru Gribustu

Rīta Panorāma

Intervija ar premjeru Māri Kučinski

Telefonsaruna ar Amandu Vēju

Sākot jauno mācību gadu, pedagogi un vecāki var saņemt bezmaksas konsultācijas

Sagaidot jauno mācību gadu, jau vairākus gadus Valsts bērnu tiesību aizsardzības inspekcijas (VBTAI) bērnu un pusaudžu uzticības tālrunis 116111 rīko akciju pedagogiem un vecākiem. Šogad akcija norisināsies no 28.augusta līdz 3.septembrim, un tās laikā pedagogiem un vecākiem būs iespēja zvanīt uz Uzticības tālruni 116111 un saņemt profesionālas konsultācijas un atbalstu par sev aktuāliem jautājumiem saistībā ar bērniem.

Uzticības tālrunis 116111 sniedz bezmaksas palīdzību bērniem visu diennakti, taču bieži arī vecākiem un pedagogiem rodas jautājumi par situācijām, kad viņi jūtas apjukuši un nezina, kā tālāk rīkoties. Šādās situācijās cilvēki tiek aicināti zvanīt uz Uzticības tālruni 116111, lai kopīgi meklētu risinājumus un saņemtu atbalstu.

VBTAI ģimeņu ar bērniem atbalsta departamenta direktore Amanda Vēja stāsta, ka uzsākot jauno mācību gadu pedagogiem un vecākiem ir daudz rūpju: "Vasaras noslēgumam tuvojoties, esam saņēmuši daudz satrauktu zvanu, Bērni runā par pagājušā mācību gada problēmām, sekmēm, attiecību problēmām ar vienaudžiem. Vēlējāmies rast iespēju saņemt psiholoģisku atbalstu vecākiem un pedagogiem. Piedāvājam arī kvalificētu speciālistu konsultācijas."

Amanda Vēja īpaši uzsver, ka bērnu labsajūta atkarīga no pieaugušajiem, "vecāki mums zvana par dažādiem izglītības un audzināšanas jautājumiem, palīdzība viņiem ir nepieciešama."

Akcijas ietvaros 3 dienas, no 29. līdz 31.augustam, būs iespēja saņemt kvalificētu speciālistu konsultācijas:

29.augustā no 13:00 - 16:00 uz jautājumiem par bērnu drošību, piemēram, kā pasargāt sevi uz ielas, ja esi apmaldījies, kā rīkoties, ja kāds grib atņemt mantas, kā sazvanīt policiju un kādos gadījumos to darīt, ja kāds laužas dzīvoklī vai seko, kā sevi pasargāt interneta vidē, kā arī par ceļu satiksmes drošību, pārvietojoties kā gājējam vai velobraucējam, atbildēs Valsts policijas pārstāve Olga Podžuna;

30.augustā no 13:00 - 16:00 jautājumos par bērnu tiesību nodrošināšanu skolās un pirmsskolās konsultēs Valsts bērnu tiesību aizsardzības inspekcijas galvenā inspektore Dagne Frankoviča;

31.augustā no 13:00 - 16:00 uz jautājumiem, kas saistīti ar atbalsta programmas izstrādi bērniem ar uzvedības traucējumiem un saskarsmes grūtībām, konsultatīvā atbalsta sniegšanu vecākiem un pašvaldību speciālistiem, piemēram, sociālajiem darbiniekiem un izglītības iestāžu atbalsta personālam, atbildēs Valsts bērnu tiesību aizsardzības inspekcijas Konsultatīvās nodaļas vadītāja Inga Millere.

Akcijas “Atpakaļ uz skolu!” ietvaros VBTAI vēlas sniegt atbalstu tieši vecākiem un pedagogiem, tā cenšoties atvieglot ar mācību gada uzsākšanu saistīto problēmu risināšanu. Protams, tiek gaidīti zvani arī no bērniem.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vecāki un bērni
Dzīve & Stils
Jaunākie
Interesanti