Ģimenes studija

Izmaiņas adopcijas kārtībā: Uz ārvalstīm nevarēs adoptēt bērnus no audžu ģimenēm

Ģimenes studija

Antibiotikas bērniem: Bieži to lietošana ir nepamatota

Skolēnu pēdējā laikā aizraušanās - rotaļlieta "kendama" arī attīsta dažādas prasmes

Rotaļlieta «Kendama» skolēnu vidū kļūst arvien populārāka

Katrs skolā ir piedzīvojis dažādas spēles, kuras nāk modē, bet vēlāk atkal aizmirstas. Šobrīd slavas gājienu piedzīvo rotaļlieta "Kendama". Dažās skolās pret šo jauno spēli drošības dēļ izturas piesardzīgi, citviet rīko čempionātus.

Skolēniem laika kavēklis starpbrīžos šobrīd bieži ir rotaļāšanās ar "Kendamu". Raidījumā “Ģimenes Studija”skaidro, vai jaunu rotaļlietu parādīšanās ir atbalstāma skolā, vai tās apdraud, vai, tieši pretēji - veicina bērna attīstību un fizisko veselību.

"Kendama" ir tradicionāla japāņu rotaļlieta - striķī iesieta bumbiņa, kas piestiprināta rokturim ar trim bļodiņām un smaili, uz kuras to uzķert.

Pēdējā laikā šī rotaļlieta guvusi īpašu popularitāti Latvijas skolēnu vidū, taču vairākās skolās šo rotaļlietu aizliedz, jo, bērniem spēlējoties, ir iespēja traumēties.

Latvijā šī rotaļa iegūst lielu popularitāti, notiek pat čempionāti. Patriks Viktors Bērziņš un Ričards Ļaksa no Valmieras Pārgaujas sākumskolas radio studijā demonstrē savas prasmes. Puiši saka, ka prasmju izkopšana prasa ilgus treniņus un nedrīkst padoties, ja triks neizdodas, jāturpina trenēties.

Skolas direktors Viktors Litavnieks atzīst, ka sākotnēji ar zināmām bažām skatījušies uz šo spēli, bet to novērtē kā ļoti labu, jo

bērni tagad mazāk laika pavada ar viedierīcēm, bet gan darbojas fiziski, sacenšoties “Kendama” prasmēs.

Jāatzīst, ka šī rotaļlieta nav lēta, bet studijas viesi saka, ka var sākumā pirkt ne sevišķi dārgas “Kendamas”, lai iemācītos spēlēt.

Rīgā Valda Zālīša sākumskolā “Kendama” ir aizliegta. Ir skolas, kurās atļauj šo spēli spēlēt tikai klasēs, ne gaiteņos vai ēdamzālē. Dažviet mazāko klašu bērniem neiesaka šo spēli spēlēt skolā.

Patērētāju tiesību aizsardzības centra Preču un pakalpojumu uzraudzības departamenta direktore Linda Rinkule skaidro, ka šī spēle nav apdraudējums pret spēkā esošo regulējumu drošības jomā. Var, protams, dabūt traumu, ja neuzmanīgi rīkojas ar šīm rotaļlietām.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Vecāki un bērni
Dzīve & Stils
Jaunākie
Interesanti