Panorāma

«PRĀTA VĒTRA» - uz Austrāliju un Ķīnu

Panorāma

Traģiska avārija Jūrmalā

Vairākas skolas aizliedz spēli «kendama»

Dažās skolās priecājās par aizraušanos ar «Kendama» spēli, bet citās aizliedz

Spēle “Kendama” skolas bērnu vidū sākusi izkonkurēt datorspēles un mobilos telefonus. Taču daudzās skolās bērnu prieku par jauno aktivitāti nomāc jauns punkts skolas iekšējās kārtības noteikumos - “kendama” skolas telpās ir aizliegta.

Andreja Pumpura Rīgas 11.pamatskolas sestklasniekiem nav divu domu, ar ko nodarboties stundu starpbrīžos. No koka izgatavotā rotaļlieta “Kendama”, kuras abas koka detaļas savienotas ar auklu, prasa iemaņas, un puiši gatavi nenogurstoši trenēties, lai izpildītu trikus.

Bērnu jauno aizraušanos pamanījusi 6. klases audzinātāja Ilze Bērziņa: “Klase interesējas, meklē jaunas metodes, kā arī sacenšas savā starpā. Šī kustība veicina arī smadzeņu darbību, uzlabo viņu domāšanu, tāpēc man liekas, tas ir forši. Viņi dalās. Nav tā, ka spēlē tikai tas, kuram pieder. Un laiks tiek aizņemts, nevis sēž telefonos.”

“Bērni ir mainījušies, bērni vairs tik daudz nesēž telefonos, viņi ir atraduši šo spēli kā interesantu nodarbi. Un mēs skolotāji arī neiebilstam, jo uzskatām, ka ir svarīgāk, lai viņi kustas un attīsta koordināciju, un sportisko garu, un sacensības garu. Protams, ir gadījumi, kad trāpa viens otram, bet tāpēc esam blakus, skatāmies, mācām, lai nenodara viens otram pāri,” saka Andreja Pumpura Rīgas 11. pamatskolas direktore Renāte Linde.

Pretēja nostāja ir Rīgas Valda Zālīša sākumskolā. Pēc pirmajām traumām pieņemts lēmums skolas telpās liegt “Kendamu”. Skolas telpās spēlei esot arī par šauru.

“Mēs neuzskatījām par mērķtiecīgu gaidīt brīdi, kad būs patiešām nopietna trauma. Mums bija arī viena vecāka ziņojums par to, ka trauma ir bijusi pietiekami nopietna, lai bērns dienas otrajā daļā neapmeklētu treniņus un slikti justos, mums bija arī pašiem skaidri redzams, ka bija kārtīgs zilums pie acs,” skaidro Rīgas Valda Zālīša sākumskolas direktora vietniece Agrita Pauliņa.

Skolā norāda – bērni starpbrīžos var gan paskraidīt skolas pagalmā, gan parunāties, gan spēlēt galda spēles.

Tikmēr Rīgas domes izglītības pārvaldē uzsver, ka jautājumi, kas skar katras skolas iekšējās kārtības noteikumus, ir tikai skolu kompetencē. “Tās ir iestādes pilnvaras, un skolas iekšējās kārtības noteikumus nosaka gan par spēļu lietošanu, gan par mobilo telefonu lietošanu vai nelietošanu. Un tā ir viņu iekšējā vienošanās,”  norāda RDIKSD Izglītības pārvaldes Vispārējās izglītības skolu nodaļas vadītāja Anita Pēterkopa.

Rīgā ir vairākas skolas, kurā “Kendama” ir aizliegta. Un par iespējamu aizliegumu tiek diskutēts arī citu novadu skolās, piemēram, Carnikavā.

Saistītie raksti
1 komentārs
Anonīms lietotājs 18959
Izaudzināsim kaut kādus mīkstmiešus, ja turpinās no visa sargāt.
Pievienot komentāru
Komentēt vari ar kādu no saviem sociālo mediju profiliem
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti