«Naudiņš un Jautriņš» - koncertuzvedums bērniem par finanšu pratību

VEF Kultūras pilī notiks izklaidējoši izglītojošs koncertuzvedums visai ģimenei “Naudiņš un Jautriņš”. Uzvedumā jautrā, atraktīvā un vienlaikus izglītojošā veidā bērniem izskaidros finanšu pratības pamatus.

Iesakām pašiem mazākajiem!

Mīļie vecāki, mēs esam radījuši drošu un radošu platformu zinātkāriem pirmsskolas vecuma bērniem - LSM Bērnistaba!

Bērnistabā ir interesanti un attīstoši uzdevumi, spēles, filmas, eksperimenti, zīmēšana, vakara pasaciņa un daudz kā cita.

 

Sapņu mājā dzīvo Naudiņš un Jautriņš. Kaut arī viņi ir brāļi, zēni ir tik atšķirīgi kā monētas divas puses. Kādā īpašā dienā Jautriņa un Naudiņa vecāki katram puisim uzdāvina krājkasi un pirmo kabatas naudu. Aidā! Un izrādās, ka pasaulē ir tik daudz lietu, bez kā nevar iztikt – saldējums un konfektes, rotaļlietas un visvisādi citi sīkumi, kas dzīvi dara krāsainu.  

Dzim-dzin-dzin! Trauksme!  

Palīgā dodas kāds pavisam neparasts kaķis Maciņš, kas brāļiem iemācīs kabatas naudas lietošanas noteikumus, risinās aritmētikas uzdevumus, iepazīstinās ar sarežģīto finanšu pasauli un pat aizvedīs ekskursijā uz Zinziniju – pilsētu, kur valda mūžīga jautrība. Kāda būs kaķa Maciņa galvenā mācība, un vai Jautriņš un Naudiņš to sekmīgi apgūs?

Koncertuzveduma sižets tapis pēc Jolantas Jērānes un Kristīnes Vilcānes grāmatas “Naudiņš mācās saprast naudu” ( www.berniemparnaudu.lv) motīviem.

Grāmatas nozīmīgumu sabiedrības izglītošanā apliecina fakts, ka šogad Banku augstskola nominējusi to Latvijas literatūras nozīmīgākajam apbalvojumam - Latvijas Literatūras gada balvai. Savukārt lasītāju simpātijas apliecina neticami lielā interese - gada laikā izpārdota pirmā tirāža un saņemtas simtiem pozitīvas atsauksmes gan no bērniem, gan vecākiem un pedagogiem.

Jāatzīst, ka pieaugušajiem mācīties citādu finanšu uzvedību dažkārt ir jau par vēlu – kopš bērnības izkoptās finanšu prasmes (vai ne-prasmes) ir ārkārtīgi grūti izskaužamas vai pārveidojamas. Šī koncertuzveduma uzdevums ir, izmantojot neierastus instrumentus (teātri, mūziku, deju), ielikt finanšu pratības pamatus Latvijas bērnos, lai jaunā paaudze izaugtu finansiāli veselīgāka, veiksmīgāka un saprātīgāka.  

Izrādes notiks:

7. oktobrī plkst.15.00.
19. oktobrī un 25.oktobrī plkst.19.00.
Uz koncertuzvedumu aicinātas ģimenes ar bērniem vecumā no 5-12 gadiem, pirmsskolas un sākumskolas klases.

0 komentāri
Pievienot komentāru
Komentēt vari ar kādu no saviem sociālo mediju profiliem
Vecāki un bērni
Dzīve & Stils
Jaunākie
Interesanti