Ģimenes studija

Kā pāriem pārvarēt attiecību saasinājumus, kas rodas ierobežotos dzīves apstākļos

Ģimenes studija

Pieaug problēmu saasinājumi sociālā riska ģimenēs

Ieteikumu darboties kopā ar bērnu netrūkst; dodoties dabā, jāievēro piesardzības noteikumi

Ieteikumi bērnu nodarbināšanai un laika kopā pavadīšanai ārpus telpām

Bērni mācās mājās, vecāki bieži mājās strādā un vēl pieskata bērnus, tāpēc ļoti palīdzoši ir dažādi materiāli, kurus piedāvā interneta vietnes un mācību satura autori. Raidījumā “Ģimenes studija” mammas un speciālisti dalās ar savu pieredzi bērnu laika organizēšanā. Dodoties dabā, aicina ievērot noteikumus un apmeklēt vietas, kur pulcējas mazāk cilvēku.

Idejas bērna izziņas laika organizēšana

Bērniem ir gan mācību laiks, gan brīvais laiks, kurā bērni izmanto dažādus sagatavotus uzdevumus, arī bērnudārzā ieteiktos.

Ilzes Dzenes ģimenē matemātikai tiek īpaši pievērsta uzmanība. Šis nav viegls laiks, vakaros palīdz kopēja braukšana ar riteņiem. Tieši rīta daļa, kad notiek aktīva mācīšanās, ir visgrūtākā. Ilze Dzene ir četru bērnu mamma, domāšanas attīstības uzdevumu autore.

Viktorija Ozola ir piecu bērnu mamma, bloga “Es pats” autore, Montesori pedagoģe. Viktorija uzskata, ka radošai darbībai internetā ir ļoti daudz piedāvājumu, ar idejām dalās arī mammas. Viktorija uzskata, ka lielais materiālu piedāvājums var kādai mammai radīt trauksmi, salīdzinot savu veikumu ar citu mammu veikumu. Bet mamma var izmantot plastilīnu, smiltis un citus materiālus, lai bērni vienkārši spēlējas.

“Es cenšos samazināt ekrāna laiku sev, jādarbojas ar bērniem. Dienas pirmajā daļā (bērniem) nav nekādu multeņu,” savā pieredzē dalās Viktorija.

Lsm.lv bērnu satura redaktore Ināra Antiņa vecākiem iesaka izmantot Bernistaba.lsm.lv piedāvājumu, kur ir materiāli pirmsskolas vecuma bērniem – multiplikācijas filmas, krāsojamie materiāli, spēles un klausāmie ieraksti. Veāki idejas var meklēt arī Lsm.lv vecāku un bērnu sadaļā.

Laika pavadīšana ārpus telpām

Bērniem ārā ir jāiet, ir jāievēro piesardzības pasākumi, nevajadzētu doties uz vietām, kur ir rotaļu laukumi, kur pulcējas daudz bērnu. Mazi bērni mēdz visu aptaustīt un tādā ceļā var inficēties, pauž Veselības ministrijas pārstāve Santa Līviņa.

Pašvaldības šobrīd izšķiras, vai publiskas vietas ir bērniem pieejamas vai ne.

“Pašizolācija nenozīmē, ka sēž četrās sienās un neiet laukā. Pastaigās var iet, sekojot līdzi, ko bērns dara,”saka Līviņa.

Sporta laukumi un pusaudžu iecienītas vietas ir grūti kontrolējamas, tomēr arī tur jāievēro spēkā esošie noteikumi, tāpēc sportošana var būt vairāk individuāla. Tā ir vecāku atbildība, bet to pastiprināti kontrolē policija.

Andris Soms no Dabas aizsardzības pārvaldes pauž, ka pagājušās brīvdienas rādīja, ka cilvēki ir izslāpuši pēc dabas un pārspīlēja. Tāpēc tagad slēdz daudzas dabas takas un skatu torņus, lai vienviet nepulcētos pārāk daudz cilvēku.

Andris Soms aicina izmantot sēņošanas principu – doties uz sev zināmām vietām, kur nav daudz apmeklētāju.

Var izvēlēties mobilās lietotnes, piemēram, lietotni “Dabas tūrisms”, šajā lietotnē ir arī atrodama informācija par slēgtajām dabas takām un citiem apskates objektiem.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt