Dienas ziņas

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Rēzeknē notiek ģimeņu gājiens

Ģimeņu gājiens Rēzeknē pulcē rekordlielu dalībnieku skaitu

Jau desmit gadus Rēzeknes pilsētas svētku pasākumu laikā notiek arī krāšņs un īpašs pasākums – ģimeņu gājiens. Tā mērķis ir mudināt ģimenes pavadīt laiku kopā. Šogad jubilejas reizē gājiens pulcēja rekordlielu dalībnieku skaitu.

No pasaku tēliem un dzīvniekiem līdz dažādu profesiju pārstāvjiem – tik radošas un krāsainas idejas bija sagatavotas tradicionālajai Rēzeknes pilsētas Ģimeņu parādei. Parāde ir viens no galvenajiem pilsētas svētku notikumiem, un šogad tai aprit desmit gadu jubileja, dalībnieku skaits šajā reizē lielāks nekā iepriekš, ap 300 vecāku un bērnu.

“Šodien parādei ir piereģistrējušās vairāk nekā 60 ģimenes, katru gadu parādē piedalījās aptuveni 50 ģimenes. Visas ģimenes ir ļoti aktīvas, radošas, un šodien es gribu pateikt paldies pirmkārt vecākiem par viņu fantāziju, ieguldīto darbu izdomu, par mīlestību pret bērniem," saka biedrības “Rēzeknes māmiņu klubs” vadītāja Olga Strode.

Ģimeņu parādes jubilejas tēma ir “Fantāzijas lidojums”, tāpēc ģimenes izveidoja oriģinālus un spilgtus tēlus visiem ģimenes locekļiem, tāpat daži vadīja bērnu auto ar pulti vai izpušķoja velosipēdus un leļļu ratiņus, citiem – tuvāki lauku vides akcenti.

"Tā kā mēs esam lauksaimnieki, visi latgalieši un lauksaimnieki, un ne jau kurš katrs bērns zina, kā izskatās griķu ziedi, tāpēc mēs vakar griķu laukā skrējām iekšā, saplūcām smukus baltus griķu ziedus un atbilstoši visi baltos tērpos apģērbāmies. Tāpat mums ir kvieši, auzas. Riktīgā latgaliešu garā," stāsta Vija.

"Tikai mēs paši ar saviem sapņiem un ar savām idejām varam izrauties uz priekšu, nevainosim pašvaldību vai valdību, bet darīsim un savus sapņus piepildīsim! Lai būtu – mēs par bērnu nākotni!" - tā Aigars.

Parādē ik gadu piedalās arī ģimenes no blakus novadiem un pilsētām, šajā reizē attālākie viesi ceļu mēroja no Mārdu pilsētas Igaunijā, kur arī tiek ievērota līdzīga tradīcija un organizētas šāda veida ratiņu parādes.

"Pie jums ir lieliski! Tāds darbs, tādi vecāki, vienkārši fantastiski! Tas ir tāds noskaņojums, tik emocijām bagāts! Apbrīnoju, pilnīgi apbrīnoju!" priecājas Ģimeņu parādes dalībniece Ilona no Igaunijas. "Atbraucu pie jums uz Rēzekni, lai paskatītos, kā pie jums tas notiek."

Ģimeņu parāde noslēdzās parkā, kur ģimenes gaidīja konkursi un aktivitātes, tostarp arī defilē, kā laikā žūrija vērtēja ģimeņu idejas, radošumu un ieguldīto darbu kopīgā tēla izveidē. Ģimenes uzsver, ka tieši tāds ir arī parādes galvenais mērķis – ne vien parādīt sevi citiem, bet pavadīt laiku kopā ar bērniem un otro pusīti, vecvecākiem un radiem, vēl tikai gatavojoties pasākumam.

"Tad, kad mēs gatavojamies tai parādei, jau tas viss saliedē ģimeni un padara mūs stiprākus, draudzīgākus, varbūt arī radošākus," uzsver Ģimeņu parādes dalībniece Svetlana no Rēzeknes.

Iecerēts, ka vislabāk novērtētie bērnu ratiņi un citi transportlīdzekļi jau pavisam drīz būs apskatāmi arī izstādē Rēzeknes Tūrisma attīstības centra telpās.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Vecāki un bērni
Dzīve & Stils
Jaunākie
Interesanti