Ģimenes studija

Pieaug vecāku skaits, kas stresa mazināšanais izmanto alkoholu

Ģimenes studija

Kā jauniešiem veicas eksakto zinātņu konkursos, kas šogad notiek attālināti?

Vai vasarā notiks vismaz daļa no ieplānotajām skolēnu nometnēm?

Būs vai nebūs bērnu nometnes šovasar? Nometņu rīkotāji gaida Ministru kabineta lēmumu

Vecākus un bērnus interesē nometņu rīkošana vasarā. Šobrīd nav zināms, vai bērnu nometnes vasarā varēs sākt darboties no 1. jūnija, kā bija plānots; gaida Ministru kabineta (MK) lēmumu šajā jautājumā. Tāpat nav zināmi drošības noteikumi, kas ietekmē nometņu darbību. Ir zināms, ka tik īsā laikā nometnes ar pašvaldību līdzfinansējumu nespēs sagatavoties bērnu uzņemšanai, bet nometnes par vecāku līdzekļiem darbu varētu sākt, nometņu organizētāji skaidro raidījumā „Ģimenes studija”.

Valsts izglītības satura centra (VISC) Neformālās izglītības departamenta direktore Agra Bērziņa uzskata, ka ir diezgan cerīgi, ka vasaras nometnes varētu sākt darboties no 1. jūnija. Tomēr droši zināms tas būs  tad, kad būs MK lēmums, ņemot vērā situāciju, ierobežojumus, notikumus Latvijā un pasaulē.

„Kad Ministru kabineta lēmums būs, mēs būsim pilnīgi droši, ka nometnes notiks,”

pauž Bērziņa.

Lolitai Osipovai ir liela pieredze nometņu rīkošanā. Gatavošanās  "Mirandas" nometnēm sākas jau pēc vasaras nometņu beigām. Tagad ir daudz stresa un neziņas gan organizatoriem, gan vecākiem. Lolita Osipova aicina paskatīties uz igauņu piemēru, kur informācija par visu vasaru sagatavota jau tagad, ir skaidrs par rīcības programmu un atļaujām daudzās jomās, arī nometnes no 12. jūnija varēs organizēt. Igaunijā ir atļautas nometnes līdz 300 dalībniekiem grupās pa 20, ievērojot drošības noteikumus.

Nometņu organizēšanai nepieciešams laiks, ja kāds nav vēl sācis gatavoties nometnes organizēšanai, tad tas vairs nav iespējams, jo ir daudz organizējama un saskaņojama.

Arī vecāki un bērni ir gatavojušies vasarai, piemēram, nometnei Harija Potera faniem pieteikšanās slēgta jau ziemā. Tagad nav zināms, vai būs ierobežojumi bērnu skaita ziņā. Bērni gaida nometnes, jo varēs satikties ar vienaudžiem, pavadīt kopā laiku lietderīgi.

Portāla "E-nometnes" vadītāja Ilze Zvaune uzsver, ka šis ir neziņas laiks, nometņu rīkotāji vēlas uzzināt, kad tās drīkstēs organizēt. Ir jau gadījumi, kad nometnes tiek atceltas. Ir arī apturēti vairāki nometņu konkursi, pašvaldības uzskata, ka nometnes ar viņu līdzfinansējumu varētu notikt jūlijā, ne no 1. jūnija.

Aptaujas liecina, ka drošības jautājums ir primārais visiem nometņu rīkotājiem, daudzi nometņu rīkotāji uzskata, ka drošības noteikumi jau tagad ir stingri, bet, piemēram, divu metru distances ievērošana nometnēs nav realizējama.

Lolita Osipova uzskata, ka diennakts nometnes ir viena no drošākajām nometnēm, jo bērni nedēļu dzīvo slēgtā vidē. Tomēr, ja būs jāievēro divu metru distance, tad nometne zaudē savu jēgu. Arī ierobežojums – 25 cilvēki vienkopus, nav labvēlīgs nometņu rīkošanai.

Drošības jautājums nometnē nav vienkāršs, bet šobrīd strādā pie drošības rekomendācijām, iesaistot dažādu nometņu rīkotājus un Veselības ministrijas pārstāvjus, pauž Agra Bērziņa.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt