Bērnus aicina piedalīties ideju konkursā vārdu izvēlei Rīgas zoodārza lauvēniem

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 2 gadiem.

Rīgas Zooloģiskajā dārzā 31. maijā dzimušie lauvēni jau labprāt izrādās apmeklētājiem. Nu mazos var arī viegli atšķirt pēc auguma un kažoka krāsas (puika ir izteikti lielāks un tumšāks), tātad pienācis laiks viņiem dot īsti lauviskus vārdus. Tāpēc no 19. augusta līdz  9. septembrim katrs bērns vecumā līdz 12 gadiem tiek aicināts piedalīties Rīgas domes un Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) iniciētos lauvēnu vārdu ideju konkursos, paziņojumā presei informēja zoodārza pārstāvji.

Lauvu puikam un lauvu meitenei būs arī atbilstoši krusttēvi – attiecīgi vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Arturs Toms Plešs un Rīgas mērs Mārtiņš Staķis, kuri 15. septembrī kopā ar interesantāko vārdu ideju autoriem viesosies pie lauvēniem vārda došanas svinībās.

Konkursa dalībnieki tiek aicināti uz elektroniskā pasta adresi [email protected] iesūtīt zīmējumus (to attēlus), kuros redzama lauvu meitene, lauvu puika vai visa lauvu ģimene kopā, kā arī uzrakstīts lauvēnam piemērotākais vārds un pamatojums, kāpēc tieši šāds tam (tai) būtu visatbilstošākais.

Ar konkursa nolikumu var iepazīties šeit.

Rīgas zoodārza lauvas vienmēr ir bijuši Rīgas vadības īpašas uzmanības lokā, un arī tagadējā, 1939. gadā celtā Lauvu māja ir būvēta par Rīgas pilsētas īpaši iedalītiem līdzekļiem. 1937. gadā, drīz pēc tam, kad Rīgas zoodārzs atsāka darbu pēc slēgšanas Pirmā pasaules kara gados, no Helsinku zoodārza tika atvesti pirmie četri lauvēni, tiem vārdus deva pēc plašas Rīgas iedzīvotāju “aptaujāšanas”  – Zevs, Negus, Afra un Diāna. Savukārt iepriekšējo, pirms 22 gadiem Rīgā dzimušo lauvēnu Rema, Elsas un Džungas krusttēvi bija Latvijā visnotaļ pazīstami vīri, ieskaitot Rīgas mēru.

Āfrikas lauvas ir ierakstīti Pasaules Sarkanajā grāmatā kā “jutīga suga”, tātad to izdzīvošana dabā daudzviet ir apdraudēta. Suga iekļauta arī Vašingtonas konvencijas, kas regulē tirdzniecību ar apdraudēto dzīvnieku un augu sugām, otrajā pielikumā, un tās saglabāšanai zooloģiskajos dārzos ir izveidota Āfrikas lauvu Apdraudēto sugu Eiropas programma, kurā pilnvērtīgi nu iekļaujas arī Latvija un Rīgas Zooloģiskais dārzs.

 

Par mazo lauvēnu nākšanu pasaulē ir īpašs prieks, jo iepriekš Rīgas Zooloģiskā dārza apmeklētāji lauvu mazuļus varēja aplūkot pirms 22 gadiem. Ar Āfrikas lauvu pāri Kali un Cvangu Rīgas zoodārzs saista lielas cerības, jo abi dzīvnieki ir vēl gana jauni, lai priecētu mūs daudzus gadus. Šobrīd 5 gadus veco Āfrikas lauveni Cvangu (Tswanga) un 7 gadus veco lauvu tēvu Kali uz Rīgu atveda 2017. gadā, attiecīgi no Parc de Beauval (Francija) un Givskudas (Dānija) zoodārziem.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti