Rīta Panorāma

Telefonintervija ar Andri Bērziņu

Rīta Panorāma

Diriģenta Jāņa Erenštreita grāmata par Jāni Cimzi «Kroņu pinējs»

Aicina pievērst uzmanību bērnu nometņu saskaņojumiem

Aicina pievērst uzmanību bērnu vasaras nometņu saskaņojumiem

Jau no skolēnu vasaras brīvlaika paša sākuma daļa bērnu steidz apmeklēt dažādas nometnes. Šobrīd mājaslapā nometnes.gov.lv reģistrētas vairāk nekā 1000 bērnu un jauniešu vasaras nometnes. Kā vecāki var pārbaudīt, cik nometnes ir drošas un noskaidrot, vai organizatori ir saņēmuši visas nepieciešamās atļaujas, skaidro LTV raidījumā "Rīta Panorāma".

Populārākās šogad, līdzīgi kā citus gadus, ir piedzīvojumu, sporta un ar mākslu saistītās nometnes. Nometņu organizatori stāsta, ka interese esot liela. Arī bērni ir apmierināti ar piedāvātajām iespējām.

Atbildīgās institūcijas aicina vecākus savus bērnus sūtīt tikai uz tām nometnēm, kas reģistrētas mājaslapā nometnes.gov.lv un kuras ir saņēmušas visas atļaujas.

Valsts izglītības satura centra pārstāve Evija Pelša skaidro, ka saskaņojumus var redzēt tādā veidā, ka

mājaslapā pie nometnes parādās zaļā gaisma – zaļi aplīši tā kā luksoforā. Ja ar visiem dienestiem ir saskaņota, tad šī nometne ir legāla. Ja tur parādās vai nu dzelteni aplīši, vai pelēki aplīši, tad ir skaidrs, ka kaut kas īsti nav.

Tāpat mājaslapā iespējams pārbaudīt, vai nometņu organizētāji ir sertificēti sniegt šādu pakalpojumu. Ja atļaujas nav, tad nometne būs nelegāla un trīs reizes ir jāpadomā, vai vērts riskēt ar savu bērnu, sūtot viņu uz šādu pasākumu.

Nometnes “Pilsētnieks zinātnē” organizatore Dace Jaundāldere dalās ar savu pieredzi: “Tā kā mēs organizējam nometnes jau vairākus gadus, mums tas nešķiet nekas sarežģīts. Saskaņojums ir nepieciešams ar Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestu un Veselības inspekciju, kuri nāk aplūkot nometnes telpas. Pārtikas un veterinārais dienests – viņiem ir nepieciešams tikai numurs no uzņēmuma, kurš ēdina nometnes dalībniekus. Ir elektroniski jāiesniedz dokuments pašvaldībā.”

“Tas viss ir izdarāms, ja laicīgi sāk gatavoties. Nometnes neuzkrīt kā pirmais sniegs uz galvas. To visu var izdarīt, “skaidro nometnes “Juglas podziņas” organizatore Aija Randoha.

Līdz ar to nav nekāda loģiska pamatojuma, kāpēc būtu jārīko nereģistrētas nometnes. Atbildīgās institūcijas arī atgādina, ka var notikt plānotas un neplānotas reģistrēto nometņu pārbaudes. Pērnā gada pieredze rāda, ka pārkāpumu parasti ir maz un tie ir salīdzinoši nebūtiski.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vecāki un bērni
Dzīve & Stils
Jaunākie
Interesanti