10 nedēļas nogales pasākumi ģimenēm ar bērniem

Brīvdienās var pētīt, izzināt, priecāties - par mūziku, seniem mūzikas instrumentiem, mākslu, jūru un kukaiņiem.

Nodarbība "Es un māksla I"

 • Kad: 20. jūlijā.
 • Cikos: No pulksten 12.00 līdz 15.00.
 • Kur: Latvijas Nacionālajā mākslas muzejā Jaņa Rozentāla laukumā 1, Rīgā.
 • Piedāvājums: Programma piedāvā bērniem iepazīt mākslu tuvāk caur viņu personisko pieredzi. Muzeja pastāvīgās ekspozīcijas un izstāžu darbi nodarbību laikā kļūst par izpētes objektu un tēmu zīmēšanas uzdevumiem. Šādi – skatoties, domājot, zīmējot – iespējams vairāk uzzināt par mākslas tapšanas procesu, mākslas darbu iekšējo struktūru, autoru personībām un laika kontekstu. Nodarbību struktūru veido pedagoga stāstījums par dienas tēmu un ar to saistīts zīmēšanas uzdevums – kopija, brīvā interpretācija vai radošs darbs, ko nosaka izvēlētās tēmas specifika. Ļoti svarīgi, ka bērni nodarbības laikā koncentrējas uz vienu mākslas darbu, mēģina tajā saskatīt iespējami daudz nianšu un iedvesmojas, lai radītu savu zīmējumu. Katra nodarbības dalībnieka darbs vienmēr izdodas, jo galvenais ir process un prieks, kas rodas zīmējot! Nodarbības vada māksliniece un muzejpedagoģe Diāna Dimza-Dimme. Nodarbība domāta bērniem līdz 10 gadu vecumam.

Nodarbība "Es un māksla II"

 • Kad: 20.jūlijā.
 • Cikos: No pulksten 12.00 līdz 15.00.
 • Kur: Latvijas Nacionālajā mākslas muzejā Jaņa Rozentāla laukumā 1, Rīgā.
 • Piedāvājums: Programma domāta pieaugušajiem un bērniem no 10 gadu vecuma. Tā veidota tā, lai apmeklētājs iepazītu mākslu caur personīgo pieredzi. Nodarbību tematika ir saistīta ar muzeja ekspozīcijām un izstādēm. Katra tēma palīdz saprast kādu noteiktu mākslas šķautni – kompozīcijas, saturisko vai radošo. Skatoties oriģinālus, domājot un galvenais - pašiem radot, pamazām ir iespējams apgūt atšķirīgu autoru dažādos laikos lietoto mākslas valodu. Tā apmeklētājos veidojas priekšstats gan par mākslas plastisko un daudzveidīgo dabu, gan arī par to, ka katrs cilvēks nes sevī radošo potenciālu un iemaņas, kuras iespējams attīstīt. Nodarbības vada māksliniece un muzejpedagoģe Baiba Sprance. Līdzi jāņem eļļas pasteļa krītiņi

Bērnu rīts – senie mūzikas instrumenti

 • Kad: 20.jūlijā.
 • Cikos: 12.00.
 • Kur: Bauskas pils Landtāgu zālē, Bauskā.
 • Piedāvājums: Vēl pirms tam, kā svinīgi atklās, seno sajūtu festivālu - IV Kurzemes-Zemgales hercogu Ketleru laika mūzikas un mākslas festivālu “VIVAT CURLANDIA!” - mazie senās mūzikas klausītāji ir aicināti pavisam tuvu iepazīties ar senajiem mūzikas instrumentiem. Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas profesors Māris Kupčs zinās stāstīt, cik interesanti dzīvoja cilvēki pirms vairāk nekā 500 gadiem, kā viņu ikdienas gaitas ielīksmoja mūzikas skaņas. Izzinās, kas bija virtuozais vijolnieks H. I. F. Bībers, kura sonātes “Sonata Representativa” notīs draiski spēlējas dzīvnieku skaņas.

Cirks uz ūdens

 • Kad: Cikos: 20. un 21.jūlijā 14.00.
 • Kur:  Nīcgales ielā 1, Rīgā.
 • Piedāvājums: Cirka izrāde.
 
 

Ekskursija koncertzālē "Lielais dzintars"

 • Kad? Cikos?: 20. jūlijā un 21. jūlijā 11.00 un 13.00.
 • Kur: Radio ielā 8, Liepājā.
 • Piedāvājums: Iespējams gida pavadībā ielūkoties kosmosa kuģim un vīnogu dārzam līdzīgajā Lielajā zālē, Kamerzālē un citās koncertu un mākslas telpās, no kurām paveras brīnišķīgs panorāmas skats uz pilsētu. Stundu garajā pastaigā sadzirdēs arī koncertzāles skaņu vibrācijas, jo septiņus stāvus augstā ēka ir pārvērsta milzīgā mūzikas instrumentā! Ekskursijas gaitā varēs uzzināt aizraujošus faktus par koncertzāles tapšanu un varbūt pat ieskatīties mākslas notikumu sagatavošanas aizkulisēs.
 

Bērnu rīts mākslas darbnīcā “Kim?”

 • Kad: 21.jūlijā.
 • Cikos: 11.00.
 • Kur: Mākslas darbnīcā “Kim?” Sporta ielā 2, Rīgā.
 • Piedāvājums: Izstādes “Ļoti mazs lodziņš” ietvaros notiks bērnu rīts. Aicina mazos mākslas pētniekus (vecumā no 5 līdz 10) meklēt tauriņus, domāt par materiālu dažādību mākslā un pašiem zīmēt, līmēt, un radoši izpausties mākslas darbnīcā ''Kim?'' bērnu rītā. Ierobežotā vietu skaita dēļ aicinām apstiprināt dalību', rakstot [email protected], vai 25701714.

 “Mākslas pikniks”

 • Kad: 21. jūlijā.
 • Cikos: No 13.00 līdz 19.00.
 • Kur: Lūznavas muiža
 • Piedāvājums: Notiks mākslas un garšu festivāls “Mākslas pikniks”. Festivāls parūpējies par mūzikas, mākslas, dejas, garšu, teātra un citu norišu piepildītu notikumu. Mākslu un garšu festivāls “Mākslas pikniks” kā allaž īpašu programmu būs sarūpējis arī mazākajiem mākslas baudītājiem - ar dažādām radošajām darbnīcām, lielajiem burbuļiem, leļļu izrādi “Koklītes ceļojums”, pasaku meistarklasi, kino visai ģimenei, populārās spēles “Kendama” meistarklasi, īpašu rotaļu laukumu un citām norisēm.

Agijas Stakas zīmējumu izstāde

 • Kad: Līdz 6.septembrim.
 • Kur: Latvijas Nacionālajā bibliotēkā Mūkusalas ielā 3, Rīgā.
 • Piedāvājums: Bērnu grāmatu ilustratores, mākslinieces Agijas Stakas zīmētie varoņi aplūkojami izstādē. Māksliniece Agija Staka ilustrē grāmatas kopš 1991. gada, kad ar viņas zīmējumiem tapa “Ābece speciālo skolu 1. klasei”, tautā vēlāk saukta vienkārši par “Lāča ābeci”. Kopš tā laika radītas 168 grāmatas ar Agijas ilustrācijām – gan latviešu un cittautu pasakas, gan autordarbi, gan Agijas Stakas pašas sarakstīta un ilustrēta pasaka “Āpsēns Pēcis negrib mazgāties”. Šogad jau iznākušas 12 grāmatas ar Agijas ilustrācijām, to skaitā Viļa Plūdoņa “Zaķīšu pirtiņa” ar bērnišķīgi mīļiem un sirsnīgiem zīmējumiem; jaunās latviešu rakstnieces Ellenas Landaras no japāņu folkloras iedvesmotā piedzīvojumu stāsta “Lietussargs” melnbalti austrumnieciskie tēli; vijīgi šarmantie ziedi nākamā gada izkrāsojamajā kalendārā... un tas nebūt nav viss! Rodas arvien jaunas idejas un, iespējams, vēl šogad sagaidīsim kādu īpašu grāmatu - latviešu folkloras negantos tēlus Agijas interpretācijā. Agija Staka: “Kad jautāju bērniem, kā izskatās mūmija, trollis vai Betmens, viņi lieliski zina. Taču tikai dažiem ir priekšstats par to, kas ir vadātājs, sumpurnis vai purva dūkņa. Bet mūsu pašu mošķi ir tik interesanti!”

 

 

Apmeklē Kukaiņu taku!

Šlīteres bākas pakājē, Zilo kalnu kraujas malā, atklāts jauns dabas izziņas objekts – Kukaiņu taka. Taka ir 400 metrus gara, tā vedīs gar Zilo kalnu krauju līdz dižozolam, kas dod mājas gan dabas retumam – spožo skudru kolonijai, gan dažādiem citiem ar veciem dobumainiem kokiem saistītiem kukaiņiem. Dodoties pa taku, kukaiņus būs iespējams izzināt dažāda vecuma dabas draugiem. Stendā “Apputeksnētāji kukaiņi” būs izsmeļoša informācija skolēniem un pieaugušajiem, savukārt pašiem mazākajiem kubu saliekamā mīkla ļaus izzināt sakarības starp puķēm, dažādiem kukaiņiem un kāpuriem. Takā varēs aplūkot arī īpaši būvētu kukaiņu viesnīcu, kas ar laiku zem sava jumta pulcēs gan zināmākas kukaiņu sugas, gan, cerams, arī dabas retumus.

Gar jūru kājām pa Jūrtaku

Sadarbībā ar tūrisma asociāciju “Lauku ceļotājs” piedāvā iedzīvotājiem izbaudīt pārgājienu pa Jūrtaku, pie kuras ērti un droši ir iespēja piebraukt ar autobusu vai vilcienu. Jūrtaka ir garās distances pārgājienu maršruta E9 daļa gar Baltijas jūras piekrasti no Latvijas-Lietuvas robežas 1200 km garumā līdz pat Tallinai. Piekraste piedāvā apskatīt un iepazīties ar vairāk nekā 500 dabas, vēstures un kultūras objektiem, turklāt sabiedriskais transports nodrošina izdevību nokļūt teju pie katra gājēju maršruta visā Latvijā. Jūrtaka brīžiem ved pa smilšainu liedagu, kā arī pa akmeņiem un sīkiem oļiem nokaisīto pludmali.

Šis ceļš Latvijā ir 580 kilometru garš, turklāt turpinās vēl Igaunijā. Piekraste kopumā ir sadalīta astoņos posmos, un pēc saviem ieskatiem iedzīvotāji pārgājienam var izvēlēties jebkuru maršruta daļu. Aicina izpētīt Jūrtakas karti, izplānot braucienu un doties piedzīvot šo vilinājumu. Detalizētāka informācija ar Jūrtakas piedāvātajiem maršrutiem ir pieejama mājaslapā jurtaka.lv, savukārt pirms plānotā brauciena pārbaudīt autobusa kustības sarakstu var mājaslapā atd.lv sadaļā Kustības saraksti.

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vecāki un bērni
Dzīve & Stils
Jaunākie
Interesanti