Dienas ziņas

Top dokumentāla filma par latviešu Vilku

Dienas ziņas

Darbu pārtraukusi sena Daugavas pārceltuve Dunavā

Liela jauniešu interese par darbu vasarā

Jauniešiem liela interese par darbu vasarā; motivācija – laba peļņa

Jaunieši, kuri šovasar pieteikušies strādāt Nodarbinātības valsts aģentūras (NVA) programmā, saņems algu starp 400 un 500 eiro uz rokas. Savu vasaras darbā nopelnīto algu viņi plāno tērēt lieliem mērķiem – velosipēdam vai jaunam telefonam. Tiesa, lai to nopelnītu, dienā jānostrādā septiņas stundas, un tas nebūt nav viegli.

Rīgas parkos dārznieki rosās jau no septiņiem rītā, pusastoņos viņiem pievienojas jaunie palīgi. Un tā septiņas stundas ar pusdienas pārtraukumu, jo tik gara ir jauniešu darba diena.

Jaunieši stāsta, ka darbs patīk, citiem tas šķiet grūts un ne visu saprot, ir motivācija nopelnīt naudu savam hobijam vai telefonam. Darbs ir fiziski grūts un nogurdinošs.

Dārzniece jauniešiem stāsta ne vien par augiem, bet arī Māras dīķa un Arkādijas parka vēsturi. Savā ziņā šī ir kārtīga dzīves skola.

Uzņēmuma "Rīgas meži" dārzniece Jolanta Liepiņa atzīst, ka "katra čakla roka ir no svara. Un kārtējo gadu ir brīnišķīgi bērni. Un es dalos ar zināšanām."

Šogad "Rīgas meži" nodarbina jau 150 jauniešus.

"Mēs esam nokomplektējuši visu vasaru, bet mainās situācija. Pēc NVA projekta, saņem minimālo algu, 620, sanāk starp 400 un 500," skaidroja uzņēmuma "Rīgas meži" pārstāve Ieva Bērziņa.

Jaunieši var izvēlēties, vai strādās vienu mēnesi, divus vai trīs. Vairāki izvēlējušies pelnīt algu nevis vienu, bet divus mēnešus. Trīs mēnešus darbam gan nav gatavs veltīt neviens.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti