Dokumentālās filmas

«Vecāks par 10 minūtēm». Dokumentāla īsfilma

Dokumentālās filmas

«Ceļojums gardēžiem 2». Ņūforista. Dokumentālu filmu cikls. 5. sērija

Skolotāji. Mārtiņš Klišāns. Dokumentāla īsfilma

Skolotāju hobiji: Mārtiņa Klišāna audiovizuālā pasaule

Neskatoties uz savu aizņemto dienas grafiku, vadot Rīgas Doma zēnu kori, strādājot ar topošajiem diriģentiem Rīgas Doma kora skolā vai mācot kordiriģēšanu Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā, Mārtiņš Klišāns ir sen uzticīgs tā sauktajiem gadžetiem. Kopš bērnības apgrozījies televīzijas vidē, bet tieši nesenās pandēmijas pauzes laikā atsācis ne vien fotografēt, bet arī filmēt un montēt.

Žaklīne Zābere-Gāga par filmu ciklu “Skolotāji”:

Cikls tapis sabiedrībai sarežģītā laikā, kurā jo sevišķi novērtējam mediķus un nu jau kareivjus, bet esam piemirsuši, ka skolotāji ir mūsu pamata licēji. Filmas tapušas kā veltījums visiem Latvijas skolotājiem, atgādinot, ka skolotāji vispirms ir cilvēki – ar savām interesēm, vaļaspriekiem un dzīves ritmu. Ar to gribu teikt – zināšanas, prasmes un pieredze sniedz harmoniju, ko ieliekam savos darbos. Jo harmoniskāki skolotāji, jo cilvēcīgāka sabiedrība veidosies. Tāpēc ļausim skolotājiem būt entuziastiem savā profesijā, un mums visiem klāsies labāk!

Šī aizraušanās, kā pats Rīgas Doma kora skolas skolotājs, diriģents Mārtiņš saka, ir un paliek kā vaļasprieks, bet ar mērķi – sasniegt kaut ko pašam sev jaunā līmenī. Pateicoties filmai, arī viņa drona kadri pirmo reizi ieraudzīti plašākā publikā, tikmēr citas ieceres jau dzīvo savu dzīvi virtuāli.

Katrā ziņā šī audiovizuālā pasaule ļauj pašam būt gan izpildītājam, gan realizētājam, bez starpniekiem, kas ir pretēji tam, kā norit viņa ikdienas darbs. Lai gan darāmā pietiek, vienmēr ir apņēmība pilnveidoties un ļauties interesēm!

"Dzīvojam sarežģītā un satraucošā laikā. Šis ir bijis un ir zaudējumu un iespēju laiks.

Katram ir iespēja izvēlēties, gausties un slīgt grūtsirdībā vai kaut ko darīt. Man šis laiks deva iespēju atgriezties pie vaļasprieka, kas aizsākās divtūkstošo gadu sākumā, kad aizrāvos ar fotografēšanu. Tagad šī aizraušanās ir ieguvusi otro elpu, un fotografēšanai ir pievienojusies filmēšana un montēšana.  Pāris gadu laikā ir tapuši daudzi interesanti projekti un aizraušanās ir pārvērtusies par vēl vienu profesiju," atklāj Mārtiņš. 

Dokumentālo īsfilmu cikls "Skolotāji" tapis kā veltījums visiem Latvijas skolotājiem, atgādinot, ka viņi ir mūsu izglītības un kultūras vērtību pamatlicēji. Bet skolotāji vispirms ir arī cilvēki – katrs ar savām interesēm, vaļaspriekiem un dzīves ritmu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti