Ūdens zīmē aizritējušā «V.I.P.» finālā izskan pat frāze «biedējoši viegls jautājums»

Trīs spēļu cikls ar ūdensaimniecības jomas zinātniekiem un speciālistiem noslēdzas ar Latvijas Televīzijas raidījuma "Veiksme. Intuīcija. Prāts." ("V.I.P") finālspēli. Visas šīs trīs nedēļas aizvadītas ūdens zīmē, kamēr šajā laikā daudzi gaida lietu un dzeršanai paredzēto ūdeni atdod stādījumu veldzei. Jācer, ka šonedēļ, kad viss par un ap ūdeni nu būs izrunāts, nāks arī veldze.

"Rīgas ūdens" komanda

Finālā ir SIA "Rīgas ūdens" komanda, ko vada erudīcijas spēli "V.I.P." jau vairākkārt spēlējusī kapteine Sandra Vīksna. Sandra ir juriste, kristiete, aizraujas ar labu literatūru, patīk teātris, auto orientēšanās. Cenšas kaut kur aizceļot, lai dzīvē apgūtu ģeogrāfiju. Sandra arī realizē galvā ienākušās puslīdz saprātīgās idejas un "ievelk" tajās apkārtesošos. Kā kapteine spēlē prātīgi, ievērojot visus formāta noteikumus un labi vadot sarunas ar abiem kungiem komandā.

Ivars Gaters, atbildot uz spēles vadītāja Uģa Joksta jautājumu, no kurienes rīdziniekiem dzeramais ūdens, ziņo, ka tas nāk no Daugavas un Baltezera dzīlēm. Sašutums Uģa grimasē tiek izkausēts ar stāstu par sarežģīto ceļu, kā notiek attīrīšana ar reaģentiem un ūdens iegūst mīlestības krāsu, topot par dzidru un dzeramu.

"Rīgas ūdens" komanda
"Rīgas ūdens" komanda

Savu jautājumu artilēriju no Uģa saņem arī Sandis Vanozvičs, jo visi zina, ka Sandis ir izcils mūzikas apskatnieks. Kā viņš nonācis līdz ūdenim? "Pabeidzis skolas, es sāku strādāt siltumtīklos," skaidroja Sandis. "Mūzika bijusi paralēli visu laiku un arī sports, bet, ja tā padomā, gan ūdenim, gan siltumtīkliem pamatā caurules, tad jau neesmu tālu no saknēm!"

Spēles ieraksts notika ap Eirovīzijas laiku, tāpēc mūs ļoti interesēja Sanda viedoklis par "Sudden Lights" iespēju tikt konkursa finālā. "Ja Eirovīzijas formātā būtu iestrādāts, ka vairākas reizes klausītāji dzird dziesmu, nu vismaz piecas, sešas uzstāšanās, tad rezultāti būtu citi un noteikti mūsu dziesma iepatiktos, un puiši būtu finālā. Ar vienu reizi "Aijā" ir par maz," prognozēja Sandis Vanzovičs.

Par "Rīgas ūdens" komandu viņi paši trīs ar smaidu saka apmēram tā: "Komanda tika veidota ap tās kapteini – erudīcijas spēles "V.I.P." finālisti un daudzkārtēju "Prāta spēļu" dalībnieci, kuras dailei tika piemeklēti atbilstoši eleganti, iznesīgi un ne mazāk erudīti komandas biedri ar pieredzi uzņēmuma iekšējās individuālajās iknedēļas prāta spēlēs".

Komanda RTU

Viņi ir trīs jauni zinātnieki, lektori, kuri strādā pie projektiem par ūdens otrreizējās izmantošanas iespējām.

"Ko tad mēs varam paņemt no palietota ūdens?" vaicā Uģis Joksts, uz ko komandas kapteinis Aigars Lavrinovičs skaidro: "Nu, vispirms jau pašu ūdeni un, piemēram, fosforu, ko varētu lietot kā mēslojumu."

"Arī celulozi," papildina Linda Mežule.

Komanda RTU
Komanda RTU

Uģis min, ka no tās varētu būt tualetes papīrs, un saņem apstiprinošu galvas mājienu. Interesanta tā ūdens pasaule, par kuru ikdienā neaizdomājamies, kā tā strādā, bet strādā.

Kapteinis Aigars Lavrinovičs ir lektors un pētnieks. Ārpus darba sporto, ceļo un apmeklē kultūras pasākumus.

Linda Mežule  brīvajā laikā dodas garās pastaigās dabā un pilsētvidē, īpaši, ja ir jauka kompānija.

Viktorija Deņisova labprāt  pavada laiku ar kolēģiem ārpus darba laika, spēlējot galda spēles. Vislielākā cieņā ir "Katanas ieceļotāji".

Viņi atzīstas, ka komanda veidota, lai popularizētu ūdens pētniecības un izglītības nozari Latvijā. Iepriekš līdzīgās spēlēs šādā sastāvā komanda nav piedalījusies un šo pirmo mēģinājumu uzskata par ļoti veiksmīgu.

Šķiet, abas komandas pēc pusfināliem ir pieradušas pie spēles atmosfēras, spēlē viegli, un papildiespēju izmantošana ir ļoti pārdomāta. Stress ar "Toričelli tukšumu" ir atstāts pirmajās spēlēs. Te parādās pat tādas frāzes kā "biedējoši viegls jautājums".

Finālspēles ieguvums ir naudas balva, kas lielāka par 1000 eiro. Jau pirms spēles visas četras ar ūdens apgādi vai pētniecību saistītās komandas vienojušās, ka nauda tiks ieskaitīta "Ziedot.lv" ar mērķi Ukrainas ūdensistēmas atjaunošanai. Paldies dalībniekiem!

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti