Rīta Panorāma

Intervija ar Jāni Lūsēnu un Mārtiņu Braunu

Rīta Panorāma

Kaķu uzvedība: barība

Kamerūna izstrādā lietotni attālinātām ārstu vizītēm

Kamerūna izstrādā lietotni attālinātām ārstu vizītēm

Kamerūna ir viena no Āfrikas kontinenta valstīm, kuru Covid-19 skāris vissmagāk. Tur saslimušo skaits pārsniedzis 12 tūkstošus. Tāpat kā citviet pasaulē, arī tur klātienes vizītes ar mediķiem ir būtiski ietekmētas. Lai nodrošinātu, ka tie, kuriem nepieciešama ārstēšana vai konsultācija, saņemtu vajadzīgo pakalpojumu, izgudrotu īpaša lietotne "IDocta".

60 gadus vecais Severāns Nosē nav apmeklējis slimnīcas kopš marta sākuma, lai izvairītos no iespējamas inficēšanās ar Covid-19. Vīrietim ir diabēts un nākas veikt regulāras pārbaudes. Ārsts ieradies pie viņa uz mājām.

“Tas nozīmē, ka varam izvairīties no došanās ārpus mājām un līdz ar to ievērot distanci no citiem. Jūtamies drošāk nekā tad, ja būtu jādodas uz slimnīcu, kur ir garas rindas un daudz cilvēku. Mājās šādu risku nav,” stāstīja Nosē.

Lai pieteiktu mājas vizīti, Nosē izmantoja mobilo lietotni "IDocta". Lietotnes radītāji sadarbojas ar vairāk nekā divsimt ģimenes ārstiem un speciālistiem, kā arī ieguvuši kvalitātes sertifikātu.

Problēma, kuru atrisina "IDocta", ir veselības aprūpes pieejamība par pieņemamām cenām, norādīja lietotnes izgudrotājs Janiks Mabarga: “Zinām, ka pilsētu centri ir pārpildīti ar cilvēkiem, tāpat arī slimnīcas. Savukārt lauku reģions nepietiek mediķu. "IDocta" palīdz cilvēkiem piekļūt mediķiem ar tehnoloģiju palīdzību.”

Pēdējo trīs mēnešu laikā "IDocta" lietotāju skaits palielinājies trīs reižu. Arī citi vairās apmeklēt ārstus klātienē, ņemot vērā, ka valstī ik dienu reģistrē vairākus simtus jaunu saslimšanas gadījumu. Gadījumā, ja kāds no mediķiem inficējies, speciālistu no lietotnes datubāzes izņem.

Vienas vizītes izmaksas ir deviņi dolāri, kas ir nedaudz vairāk nekā klātienes vizīte valsts slimnīcā, bet lētāk nekā privātā klīnikā. Lai nodrošinātu bezmaksas vizītes trūcīgākajiem valsts iedzīvotājiem, lietotnes izgudrotāji plāno piesaistīt starptautisku finansējumu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Tehnoloģijas un zinātne
Dzīve & Stils
Jaunākie
Interesanti