Paaudžu maiņā atjaunotā Latvijas «bļitkotāju» izlase uz Mazā Baltezera uzņem pasaules čempionātu

Nedēļas nogalē uz Mazā Baltezera ledus gaidāmajā 14. pasaules čempionāts zemledus makšķerēšanā Latvijas izlase startēs ar atjaunotu sastāvu.

Šādas sacensības tiek organizētas jau kopš 2001.gada, un Latvijas pārstāvji ir piedalījušies visās sacensībās izņemot vienas, kad 2013.gadā pasaules čempionāts notika otrpus okeānam ASV.

Latvijas “bļitkotājiem” pasaules čempionātos kopumā veicies visai labi. Komandu vērtējumā izcīnītas divas zelta, trīs sudraba un divas bronzas medaļas, bet individuālajā vērtējumā mūsējie uzvarējuši trīs reizes, bet vēl divas reizes kādam no latviešiem izdevies kļūt par pasaules vicečempionu.

Kā stāsta viens no čempionāta organizatoriem Jānis Stikuts, lai nokļūtu Latvijas izlases rindās, sportistiem bija jāuzrāda augsti rezultāti gan Latvijas čempionātā, gan arī speciālās atlases sacensībās. Šo sacensību rezultāti norāda uz paaudžu maiņu, jo izlases rindās nonāk jauni zemledus makšķernieki.

“Sastāva vākšanā ņem vērā Latvijas čempionāta rezultātus,” saka Stikuts. Šogad gan bija arī vēl speciālas sacensības, kurās veterāni zaudējuši un nav spējuši izcīnīt vietu izlasē.

Pasaules čempionāts norisinās divu dienu garumā un uzvarētāji tiek noteikti summējot abu dienu rezultātus. Uz Baltezera ir atzīmēts speciāls laukums, kurā notiks sacensības. Laukums ir sadalīts piecās zonās un katrā zonā startē pa vienam komandas dalībniekam.

“Uzvarētāju nosaka divu dienu cīņu kopsumma un iegūst noteiktu skaitu punktu katrā no dienām. Tad punkti tiek likti kopā. Kopsavilkumā punktus saskaita kopā un kam mazāks punktu skaits tam augstāka vieta un kam vismazākais, tas kļūst par čempionu,” norāda Stikuts. Vērtēšana notiek katru dienu, skatot, kā dalībnieki ir startējuši.

Ņemot vērā, ka sacensības notiek uz ledus un nedēļas sākumā gaisa temperatūra pakāpās vairākus grādus virs nulles un lija lietus, pastāvēja bažas par ledus biezumu un drošību.

Kā Latvijas Radio noskaidroja Latvijas vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrā, nedēļas sākumā ledus biezums ūdenskrātuvēs svārstījās no 22 līdz 30 centimetriem, taču salīdzinoši augstās gaisa temperatūras un nokrišņu dēļ ledus kārta nu jau varētu būt plānāka.

Stikuts norāda, ka sacensību vietā ledus biezums svārstās ap 30 centimetriem, tāpēc nav pamata bažām par drošu čempionāta norisi. Jau nākamās nedēļas sākumā gaisa temperatūra dažviet varētu sasniegt pat +7 grādus, līdz ar to atsāksies strauja ledus kušana.

Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) aicina iedzīvotājus uzmanīties un nekāpt uz ledus, jo tas kļūst arvien trauslāks un tajā iespējams ielūzt. Statistika liecina, ka kopš novembra noslīkuši 17 cilvēki un vēl septiņi izglābti, atrodoties uz ledus.

VUGD uzsver, ka ledus visā ūdenstilpnē nav vienādi biezs – starpība var būt vairākkārtīga. Tur, kur ledus ir plānāks, tas var neizturēt cilvēka svaru.

Zemledus makšķerēšanas pasaules čempionāta uzvarētāji gan komandu, gan individuālajā vērtējumā tiks noteikti svētdien, kad tiks sasummēti abu sacensību dienu rezultāti.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Tautas sports
Dzīve & Stils
Jaunākie
Interesanti