Foto: 44 stundu piedzīvojumu sacensībās uzvar komanda «Gandrs»

Jūlija pēdējā nedēļas nogalē Krāslavā tika aizvadītas vasaras garākās piedzīvojumu sacensības "Latvia Adventure Raid". Divu nakšu un 44 stundu ekspertu klasē uzvaru izcīnīja komanda "Gandrs", savukārt 24 stundu sporta klasē visvairāk punktus savāca komanda "Mežā galvenais".
 

Gada karstākā mēneša karstākajā nedēļas nogalē Baltkrievijas pierobežā norisinājās gada ilgākās piedzīvojumu sacensības, kuru laikā triju cilvēku veidotās komandas sacentās kontrolpunktu vākšanā, ceļā izbaudot organizatoru sarūpētos pārsteigumus. Jau ievadā daudzi izmēģināja nebijušu atrakciju - ar velosipēdiem nogādāt plostam paredzētās riepas līdz Daugavai.

Pa straumi lejup tika izmantots plosts, pret straumi komandām jau vajadzēja airēties kanoe laivās. Atpūtnieki, kuri slīdēja pa likteņupes straumi, brīnījās par airētājiem pretējā virzienā, kur straumes stiprums nav tik vājš kā lejtecē.

Neiztrūkstošie riteņbraukšanas, virvju kāpšanas, peldēšanas, rogaininga un trekinga posmi papildināja vasaras nopietnākās piedzīvojumu sacensības.

Daugava bija jāpārpeld vismaz sešas reizes, ja negribēja meklēt tuvāko tiltu pār upi, kas atradās Krāslavā.

Trūkties dabūja arī koks, kurā bija ierīkota sacensību starpfiniša atzīmēšanās stacija. Pēc uzdevumu izpildīšanas komandas šajā vietā atgriezās vairākas reizes un tikpat reižu arī nācās kāpt kokā. Pirmajās piegājienos komandas kokā tika ātrāk, taču slikti nebija arī pēdējās reizēs, jo nogurumu kompensēja koka perfektā iepazīšana.

Piedzīvojumu sacensībās jācīnās ne tikai ar konkurentiem, bet arī jātiek galā ar miegu un nogurumu.

Ekspertu klasē vislabāk veicās komandai "Gandrs", kuras sastāvā startēja Dace Linde, Uldis Žimants un Kristaps Jaudzems.

Viņu kontā 264 punkti, tikai par vienu punktu atpalika Igaunijas komanda "XT sport". Trešajā vietā ar 216 punktiem ierindojās komanda "Elita". Tikai godalgotajam trijniekam izdevās savākt vairāk par 200 punktiem, pārējās komandas šo robežu nesasniedza.

Paralēli norisinājās 24 stundu sacensības, kas ir otras garākās Latvijā notiekošās piedzīvojumu sacensības. Ja distancē pavadāms mazāks laika posms, tad komandas varēja atļauties pārvietoties ātrākā tempā.

Sporta klases uzvarētājkomandas "Mežā galvenais" priekšrocība bija sastāvā iekļautā Baiba Muzikante, kura ir viena no ātrākājām Latvijas maratonistēm.

Viņa kopā ar Māri Freimani un Renāru Pūci savāca 185 punktus, otrajā un trešajā vietā esošās komandas "Surikati" un "OM" noturot vismaz 20 punktu atstatumā. Protams, bija komadas, kas tika pat pie trīsreiz mazākas punktu bagāžas rezultātu tabulās, taču tas nemazināja viņu prieku par padarīto un gūtajām emocijām neierastajā vidē. Daļai dalībnieku daudzkārt nācās darīt līdz šim nepiedzīvotas lietas, un tad rezultāts kļūst mazsvarīgāks par sevis pārbaudīšanu.

Tik ilgas sacensības prasa izturību ne tikai no dalībniekiem, bet arī no organizatoriem, kuriem pēc apbalvošanas ne tikai jāatrod laiks atpūtai, bet arī jānovāc apvidū izliktie kontrolpunkti un jāveic citi organzatoriski darbi, piemēram, noliktavā jānogādā sacensību rekvizīti. Tāpēc saprotams, ka rezultāti vēl nav parādījušies "raid.lv" sacensību mājaslapā, bet ir aplūkojami portāla lsm.lv fotogalerijā esošajos attēlos.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Tautas sports
Dzīve & Stils
Jaunākie
Interesanti