LU Botāniskā dārza Palmu mājā notiks folkloras kopas «Garataka» koncerts

Svētdien, 28. janvārī, plkst. 15.00 Latvijas Universitātes Botāniskā dārza Palmu mājā notiks ģimeņu folkloras kopas “Garataka” koncerts.

Janvāra pēdējā svētdienā ar ģimenes folkloras kopas “Gararaka” koncertu atsāksies svētdienu koncertu sezona LU Botāniskā dārza Palmu mājā, kas apmeklētājiem piedāvās baudīt kvalitatīvu dažādu žanru mūziku eksotiskā un zaļā vidē, īpašā akustikā un smelties ziemas pelēcībā un tumsā tik trūkstošo krāsainību un dzīvību.

Ģimeņu studijas „Garataka” galvenā vērtība ir ģimene. Studijas pamatdarbība balstās uz cilvēka mūža godu un gadskārtu ieražu svinēšanu. “Garatakā” sapulcējas Rīgas ģimenes, kuru saknes meklējamas dažādos Latvijas novados. Apmeklējot mēģinājumus, braucot lauka pētījumos, piedaloties dažādās nometnēs un meistarklasēs, etnomuzikoloģes Asnates Rancānes vadībā vecāki rūpīgi izzina un apgūst savas lokālās tradīcijas - dziesmas, ieražas, tautas tērpus. Vissvarīgākais ir šīs iegūtās zināšanas un prasmes nodot saviem bērniem.

“Mēs esam ģimenes, kas dzied tautas dziesmas. Mēs spēlējam, dancojam un ejam rotaļās, svinam svētkus, kā to darīja mūsu vecvecāki un kā to turpinās darīt mūsu mazmazbērni. Mēs smeļamies spēku dziedāšanā. Dziedam mežos un muižās, mēs dziedam laukos un laukumos. Tagad dziedāsim arī starp palmām. Nāc un esi kopā ar mums,” aicina ģimeņu folkloras kopas “Garataka”dalībnieki, „Dzīve ir pilna dažādu jūtu un sajūtu - te prieka, te skumju, te noguruma, te pacilājuma. Dažreiz gribas vienkārši būt kopā. Kopā ar draugiem, kopā ar ģimenēm, kopā sievām, vīriem, bērniem, jauniešiem. Smelties spēkus un dziedāt.”

Koncertā skanēs tautas dziesmas no godiem un gadskārtu svinībām. Spēlēs arī ermoņika, vijole un basīte. Piedalīsies astoņas "Garatakas" ģimenes: Auziņu, Dāvidsonu, Markovu, Zariņu, Banderu, Jekimovu, Veipu un Rudzīšu ģimenes.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt