Video: Triki mopēda vadītāju praktiskā eksāmena kārtošanas laukumā

Karstā laikā mopēdiem ir vairākas priekšrocības, lai pārvietotos pilsētas ielās. Šī transportlīdzekļa vadīšanas profesionālis Agris Martinsons Ceļu satiksmes drošības direkcijas (CSDD) praktiskās braukšanas eksāmenu kārtošanas laukumā demonstrēja, kā izpildāmi kvalifikācijas uzdevumi.

Lai iegūtu mopēda vadīšanas apliecību, jānokārto teorijas eksāmens un praktiskās braukšanas daļā jāizpilda septiņus uzdevumus, no kuriem Agris Martinsons par grūtāko uzskata "astotnieka" izbraukšanu. Šis uzdevums prasa braukšanu ar mazu ātrumu un motora jaudu, veicinot transportlīdzekļa noslāpšanu.

Mopēds 20.gadsimta beigās bija transportlīdzeklis tiem, kuri sapņoja par braukšanu ar "Volgu", 21.gadsimta mopēdists ir tāds, kurš bieži vien neko nezina par kādreiz tik ekskluzīvajām "Volgām". Mopēds ir transportlīdzeklis, kuru ir iecienījuši jaunieši un to drīkst vadīt no 14 gadu vecuma.

Par mopēdu sauc transportlīdzekli, kura motora tilpums nepārsniedz 50 kubikcentimetrus, tā jauda ir ierobežota līdz četriem kilovatiem un braukšanas ātrums nav lielāks par 45 km/h. Teorijas eksāmena 20 jautājumiem atvēlētas 20 minūtes. 

Transportlīdzeklim, kurš pieļauj braukšanu ceļgaliem esot kopā, ir vairākas priekšrocības, uzskata Martinsons. Viņš piemin degvielas ekonomiju, pilsētai atbilstošāku ātrumu salīdzinoši ar motocikliem, tā lētāku remontēšanu un vieglāko apģērbu, kas vasarā nav nepieciešams.

Taču Agris norāda arī uz to, ka nopietnākie treniņi un mācību laukums atrodas ielās, jo eksāmenu laukumā nav ikdienā sastopamie nelīdzenumi un bedrainie ceļi, kā arī satiksme visapkārt, kuras iztrūkst eksāmenā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti