Vecpiebalga atver durvis un aicina uz saiešanu slātaviešu garā

Nedēļas garumā no 7. līdz 13.jūlijam Vecpiebalgas novada pagastos - Dzērbenē, Inešos, Kaivē, Taurenē un Vecpiebalgā - jau trešo gadu norisināsies kultūras un mākslas nedēļa jeb saiešana slātaviešu garā "Vecpiebalga atver durvis".

Vecpiebalgas novada ļaudis, pašdarbības kolektīvi un viesmākslinieki šogad gādājuši par īpašu festivāla programmu dažāda vecuma apmeklētājiem - gan mazajiem skatītājiem, gan amatu prasmju zinātājiem, gan mākslas un mūzikas mīļotājiem. Svētku nedēļas garumā Vecpiebalgas novada iedzīvotājus un novada viesus visos piecos pagastos gan memoriālajos muzejos, gan pagastu kultūrvēturiskajās vietās un brīvdabas estrādēs sagaida tikšanās ar tematiskiem kultūras notikumiem, māksliniekiem un novada pašdarbības kolektīviem.

Vecpiebalgas novada nedēļā katram pagastam, kuriem ir sava atšķirības ziema, tiek veltīta viena diena. Šāda koncepcija saglabāta arī šogad. "Svētki ir visos piecos pagastos. Tai dienā tad pagasts var sevi izrādīt, parādīt, kā nu katrs tajā gadā grib - vai ar amatieriem, vai māksliniekiem, vai izstādēm, vai kādām aktivitātēm. Tāpat arī šogad visiem pieciem pagastiem ir iespēja sevi parādīt," stāsta Vecpiebalgas novada pašvaldības vadītāja Ella Frīdvalde-Andersone.

Svētku nedēļas "Vecpiebalga atver durvis" atklāšana noritēs 7.jūlijā plkst. 19. Tajā svinīgas uzrunas un pašdarbības kolektīvu priekšnesumus varēs baudīt Inešu pils pagalmā.

Tematiski muzikālajā Taurenē 8.jūlijā plkst. 19 Taurenes estrādē izskanēs Jāņa Lūsēna un Ojāra Vācieša koncertizrāde "Pus es" ar Ģirta Ķestera un mūziķu grupas Jāņa Lūsēna vadībā dalību.

Noslēpumainās Kaives dienā 9.jūlijā plkst. 17 Kaives muižas parkā apmeklētājiem sarūpēti pārsteigumi no muižas ļaudīm, bet plkst. 19 Kaives muižā tiks izspēlēta Mati Unta "Čārlija krustmāte" amatierteātra "Sumaisītis" iestudējumā.

Romantiskās Vecpiebalgas dienā 10.jūlijā Kārļa Skalbes "Incēnos" no plkst. 14 noritēs atraktīvā brīvdabas bērnu pēcpusdiena un bērnu dienas noslēgumā plkst. 17 turpat līdzās "Saulrietu" mājas pakalnā tiks izspēlēta muzikāla izrāde pēc Kārļa Skalbes pasaku motīviem - Ingunas Baueres un Jāņa Lūsēna "Baltā kaķīša brīnumvārdi", kurā balto kaķīti atveido Uldis Anže, melno kaķīti Andris Keišs, bet pārējās lomas spēlē Ivars Puga, Ģirts Ķesteris, Baiba Neja un Januss Johansons. Romantisko dienu "Saulrietos" plkst. 21 noslēgs poētisks lasījums ar skaņu partitūru "Vēstule draugam", kurā Ojāra Vācieša un Imanta Ziedoņa saraksti izspēlēs Vilis Daudziņš, Kaspars Znotiņš un Jēkabs Nīmanis.

Nostaļģiskās Dzērbenes dienā 11.jūlijā plkst. 17 pie kafejnīcas "Ūdensroze" sākies jau trešais Mariannas Okolokolakas padomju retro auto brauciens ar tematiskām pieturām, bet plkst. 21 Augstajā kalnā noritēs īsta zaļumballe ar bufeti.

Svētku nedēļas kulminācijas pasākums tematiski - Dižā diena novadā - Gundara Ignata un Jāņa Lūsēna ar Egīla Zirņa dziesmu pantiem iestudētais muzikālais lieluzvedums "Augstā dziesma, skani, skani!" noritēs Alauksta estrādē sestdien, 12.jūlijā plkst. 16.

"Gundars Ignats ir jauns un daudzsološs talants. Redzēsim, kā viņam izdosies pozicionēt Piebalgu no dramaturģijas viedokļa. Domāju, ka viņš Piebalgas kodu ir diezgan veiksmīgi atkodējis. Lugu mēs īpaši pasūtījām, tāpat kā Egīlam Zirnim pasūtījām dziesmu tekstus speciāli šai izrādei, bet Jānim Lūsēnam pasūtījām mūziku. Viss ir konkrēti šim pasākumam darināts," stāsta Vecpiebalgas novada pašvaldības vadītāja Ella Frīdvalde-Andersone.

Uzvedumā galveno lomu atveidos Uldis Dumpis un Vecpiebalgas personāžu lomās iejutīsies Uldis Anže, Ivars Puga, Ģirts Ķesteris, Andris Keišs, Artis Robežnieks, Aigars Vilims, Dace Everss, Marta Līne un Baiba Neja.

"Mēs ļoti priecājamies, ka Uldis Dumpis piekrita atveidot Ķenci, kurš, kā zināms, ir Piebalgas simbols, ko tie, kas lasījuši "Mērnieku laikus", atpazīst. Uzvedums būs ļoti labs," uzsver Ella Frīdvalde-Andersone.

Uzvedumā izdevies sapulcināt izcilus aktierus no Latvijas teātriem. "Cik esmu ar viņiem runājusi, viņiem patīk ideja. Šie nav tradicionāli novada svētki. Ideja ir par to, ka Piebalga ir kultūrvēsturisks novads, tāpēc oriģinalitātes un idejas vārdā viņi ir piekrituši. Piebalgā ir īpaša aura, domāju, ka ieguvums ir abpusējs," norāda Ella Frīdvalde-Andersone.

Lieluzveduma izskaņā notiks tautas sadziedāšanās ar aktieru dalību kordiriģenta Egīla Vētras virsvadībā.

Svētku nedēļu noslēgs Apcerīgās Vecpiebalgas diena - 13.jūlijā plkst. 12 notiks Dievkalpojums Vecpiebalgas evaņģēliski  luteriskajā baznīcā, bet plkst. 14 izskanēs Ievas Akurateres koncertprogramma.

Aicina festivāls "Vecpiebalga atver durvis"
00:00 / 00:41
Lejuplādēt
Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti