Saeimā skatāma skolēnu fotogrāfiju izstāde «Mana Lāčplēša diena»

Saeimas nama Lielajā vestibilā ceturtdien atklāta Lāčplēša dienai veltītā skolēnu fotogrāfiju konkursa "Mana Lāčplēša diena" darbu izstāde.

„Novembris Latvijai ir īpašs mēnesis, jo tieši šajā mēnesī ir mūsu valsts dzimšanas diena. Novembrī ir vēl kāds īpašs datums – 11.novembris jeb Lāčplēša diena. Mūsu valstij jau gadu pēc dzimšanas bija jāiztur smags pārbaudījums – tikko dibināto Latvijas valsti mums gribēja atņemt. Tā bija liela cilvēku varonība spēt nosargāt savu valsti. Pārspēks bija neiedomājami liels, tomēr cilvēki ticēja un bija gatavi atdot dārgāko, kas viņiem ir – savu dzīvību,"  uzsvēra Saeimas priekšsēdētāja Solvita Āboltiņa, atklājot skolēnu fotogrāfiju izstādi. Izstāde ļauj paraudzīties uz Lāčplēša dienu skolēna acīm un atklāj, ko jauniešiem nozīmē šī piemiņas diena.

Uzrunājot klātesošos, Āboltiņa sacīja, ka šodien mūsu uzdevums ir nekad neaizmirst tos cilvēkus, kas bija gatavi ziedot dārgāko par savu valsti un tās neatkarību. „Tieši tāpēc ik gadu 11.novembrī Daugavmalā iededzam svecītes un esam lepni, ka mums sava valsts ir. Esmu gandarīta, ka tajā iesaistāties arī jūs – jaunieši, kuri zina, kas ir Lāčplēša diena, un kas veidos mūsu valsts nākotni," teica Saeimas priekšsēdētāja.

Āboltiņa arī uzsvēra, ka izstāde tiek atklāta īpašā dienā – pirms 91 gada 7.novembrī uz pirmo sēdi sanāca 1.Saeima.

Izstādes atklāšanā Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas priekšsēdētājs Ainars Latkovskis teica, ka fotogrāfija kā mākslinieciskās izteiksmes līdzeklis kļūst aizvien pieejamāks arī skolēniem un sniedz iespēju radoši izpausties. „To apliecina arī šī Lāčplēša dienai veltītā izstāde. Turklāt jaunieši savos darbos ielikuši lielu darbu un izdomu," sacīja komisijas priekšsēdētājs.

Latkovskis arī pauda gandarījumu, ka šī gada konkursa darbu autoru vidū ir skolēni, kuri konkursā piedalījās arī aizvadītajā gadā. Tāpat komisijas priekšsēdētājs īpaši akcentēja Rīgas 1.speciālo internātpamatskolu, kuras audzēkņi konkursam bija iesūtījuši ievērojamu skaitu darbu, un aicināja šos skolēnus un viņu audzinātāju ekskursijā apmeklēt Saeimas namu.

Saeimas priekšsēdētāja un Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas priekšsēdētājs atzinīgi vērtēja, ka pavisam 70 autori no 34 Latvijas skolām dalībai konkursā iesūtīja 122 darbus, un pateicās viņiem par ieguldīto darbu. Konkursa darbus vērtēja un 13 radošākos izvēlējās žūrijas komisija, ņemot vērā autora radošo ideju, ieguldītā darba apjomu, darba oriģinalitāti un iesūtītā materiāla māksliniecisko kvalitāti.

Lai svētku gaisotnē rosinātu patriotismu un veicinātu skolēnu interesi par valsts aizsardzību un drošību, tuvojoties Lāčplēša dienai, 8.-12.klašu skolēni tika aicināti piedalīties tradicionālajā Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas organizētajā fotogrāfiju konkursā.

Konkursa uzvarētāji ir – Kintija Teilāne, kura mācās Rīgas Valsts 2.ģimnāzijas 10.klasē, Anastasija Tulupova no Rīgas 34.vidusskolas 10.klases, Līga Rozenfelde, kura mācās Varakļānu vidusskolas 12.klasē, Roberts Rēķis no Talsu novada Vakara un neklātienes vidusskolas 12.klases, Līna Salmiņa, kura mācās Rēzeknes Katoļu vidusskolas 12.klasē, Aleksejs Murins no Olaines 2.vidusskolas 11.klases, Valdis Trukšāns, kurš ir Ludzas pilsētas ģimnāzijas 11.klases skolnieks, un Katrīna Vildava, Laura Reinholde un Rihards Goldmanis no Jelgavas Valsts ģimnāzijas,  Karīna Ķeire no  Rīgas uzņēmējdarbības koledžas 11.klases, Laura Šīraka, kura mācās Salaspils 1.vidusskolas 8.klasē, kā arī Sandra Poļegoško, kura ir 11.klases skolniece un apmeklē Rīgas Skolēnu pils fotopulciņu.

Konkursa uzvarētājus atbalstīja arī skolotāji - Rēzeknes Katoļu vidusskolas 12.klases audzinātāja Renāte Ničiporčika un Olaines 2.vidusskolas skolotāja Nadežda Murina, Talsu novada Vakara un neklātienes vidusskolas direktores vietniece audzināšanas darbā Daiga Pretice, kā arī bērnu un jauniešu centra „Rīgas Skolēnu pils" fotostudijas vadītājs un fotogrāfs Andris Kozlovskis un 304.Ludzas jaunsargu vienības vadītājs Ivars Novožilovs.

Uzvarētāju darbi: http://www.flickr.com/photos/saeima/sets/72157637373026916/

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Izklaide
Kultūra
Jaunākie
Interesanti