Velsas princese Ketrīna atvainojusies par mulsumu saistībā ar Mātes dienas ģimenes fotoattēlu

Vairākas starptautiskās ziņu aģentūras no savām fotogrāfiju datubāzēm izņēmušas svētdien, 10. martā, publicēto Velsas princeses Ketrīnas foto, kurā viņa redzama kopā ar saviem un prinča Viljama bērniem. 

Pirms diviem mēnešiem Velsas princesei Ketrīnai tika veikta vēdera dobuma operācija. Kopš tā laika viņa pazudusi no sabiedrības acīm, un līdz šim izskanējis, ka pilnvērtīgi savus pienākumus viņa atsāks pildīt vien aprīlī.

Sociālajos tīklos un arī medijos izskanējušas dažādas versijas par to, kāpēc princese tik ilgi atkopjas un kāds esot viņas patiesais veselības stāvoklis.

Taču svētdien, kad Apvienotajā Karalistē svinēja Mātes dienu, karaļnams publicējis pirmo fotogrāfiju ar Velsas princesi kopš viņai veiktās operācijas.

Tajā redzama Ketrīna un viņas trīs bērni – Džordžs, Šarlote un Luijs.

Taču karaļnama izplatīto foto drīzumā atsauca vairākas pasaulē lielākās ziņu aģentūras.

Pirmā aģentūra, kas atsauca foto, bija "Associated Press" (AP), norādot, ka pēc rūpīgas izpētes secināts – bildē redzamas dažādas manipulācijas. Tai sekoja aģentūras "Reuters", "Getty Images" un "AFP". 

Lai gan nekas neliecina, ka attēls ir viltots, ziņu aģentūra AP izņēma šo fotogrāfiju no aprites, jo tā neatbilda aģentūras fotogrāfiju standartiem. Proti – AP neizmanto pārveidotus vai digitāli manipulētus attēlus.

Neliela fotoattēlu apstrāde, tostarp apgriešana, tonēšana un krāsu korekcija ir pieļaujama, ja tas ir nepieciešams skaidrai un precīzai reprodukcijai, fotogrāfijai jābūt autentiskai.

Blīvuma, kontrasta, krāsu un piesātinājuma līmeņa izmaiņas, kas būtiski izmaina sākotnējo attēlu, nav pieņemamas. Tāpat ziņu aģentūras vadlīnijās noteikts, ka attēla fonu nedrīkst digitāli izpludināt vai dzēst. Nav pieļaujama arī tā dēvēto "sarkano acu" korekcija fotogrāfijās.

Ziņu aģentūru uzmanību piesaistījusi princeses Šarlotes roka un džemperis, kā arī Velsas princeses izplūdusī roka uz prinča Luisa vidukļa. Vienlaikus vairāki britu tabloīdi uzmanību pievērš prinča Luisa rokas žestam.

Velsas princese Ketrīna pirmdien atvainojās par mulsumu saistībā ar Mātes dienas ģimenes fotoattēlu.

Paziņojumā, kas publicēts Kensingtonas pils sociālo tīklu kontos, Ketrīna norādīja:
"Tāpat kā daudzi amatieru fotogrāfi, es laiku pa laikam eksperimentēju ar [fotogrāfiju] rediģēšanu."

Vienlaikus Ketrīna arī rakstīja, ka cer, ka visiem, kas svinēja Mātes dienu, tā bijusi priecīga.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti