Noteikti «Zelta Mikrofona 2013» radio hita nominanti

Apkopojot Latvijas radiostaciju atskaites, noskaidrotas piecas pērn visvairāk skanējušās dziesmas, kas pretendē uz Mūzikas ierakstu gada balvu "Zelta Mikrofons 2013" kategorijā „Radio hits”, lsm.lv informē konkursa rīkotāji.

Radio hitu tradicionāli nosaka Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība (LaIPA), apkopojot Latvijas radiostaciju iesniegtās atskaites par atskaņotajām fonogrammām.

Visvairāk atskaņotā dziesma tiks nosaukta "Zelta Mikrofona" koncertceremonijā, bet šobrīd zināmi pieci visbiežāk skanējušie pašmāju hiti: Dona “Māsa Upe”, "Prāta Vētras" “Vēl viena klusā daba”, "Otras Puses" “Uzzīmē mani”, Igo un Ievas Kerēvicas izpildītā dziesma “Meitenes vēl pasakām tic” un vēl viena Dona dziesma – “Signāls”.

"Pateicoties nominācijai "Radio hits", mums ir iespēja uzzināt Latvijā visvairāk atskaņoto latviešu mākslinieku dziesmas. Un ir patiess prieks, ka top-5 Radio hita nominācijai izvirzīto dziesmu atskaņojuma biežums ir vienlīdzīgs ārzemju hitiem, kas tiek spēlēti Latvijas radiostacijās," saka LaIPA izpilddirektore Liena Grīna.

"Šobrīd Latvijā ir ļoti daudz radiostaciju, kur lokālie ieraksti neskan nemaz. Tā ir absurda situācija, kuru varētu mainīt biedrības “Latvijas Mūzikas Attīstības biedrība/Latvijas mūzikas eksports” ierosinātā Latvijas mūzikas kvotu ieviešana. Tas noteikti veicinās Latvijas ierakstu jomas attīstību un dos daudz jaunu iespēju mūsu mūziķiem,” pārliecināta Latvijas skaņu ierakstu producentu, izdevēju un izplatītāju apvienības (LaMPA) valdes priekšsēdētāja Elita Mīlgrāve.

Kā vēstīts, mūzikas ierakstu gada balvas "Zelta Mikrofons" pasniegšanas ceremonija  notiks 5.martā Latvijas Nacionālajā teātrī. Balvu sadali pavadīs šovs, kurā uzstāsies gan populārākie Latvijas mākslinieki, gan debitanti.

Priekšnesumu sniegs arī grupa “Pērkons”, kas saņems balvu par mūža ieguldījumu Latvijas mūzikas attīstībā.

Ar īsu laika nobīdi ceremoniju varēs skatīties TV3 plkst. 20.20.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Izklaide
Kultūra
Jaunākie
Interesanti