Dienas ziņas

Strenčos sargā kokus no bebru grauzumiem

Dienas ziņas

Ar eID kartēm vēlēšanās piedalīties nevar

Dobelē notiek 13. «Prāta spēles»

Dobelē notiek 13. «Prāta spēles»

Matemātika ir tikai valoda. Prāta spēles attīsta prātu kopumā. Ar šādu domu pirms 13 gadiem novembra pirmajā sestdienā Dobelē pirmoreiz notika ''Prāta spēles''. Šodien tajās par kausiem un medaļām sacenšas vairāki simti jauniešu no aptuveni 40 skolām. Bet pedagogi tikmēr meklē jaunas metodes, kā ar dambretes, šaha vai monopola spēli  tuvināt skolēnus eksaktajiem priekšmetiem.

Jau 13. reizi bērniem un jauniešiem, kam patīk risināt sarežģītus uzdevumus, rudens brīvlaiks noslēdzas ar sparīgu prāta izvingrināšanu. Sacensību programma ir plaša, bet galveno vietu tajā ieņem dambrete.

Inita Jurciņa dambretes pulciņa vadītāja no Salaspils stāsta, ka viņai pulciņā ir ap 30 dalībnieku. Daži ''Prāta spēļu'' dalībnieki  ar dambretes spēli sākuši aizrauties jau no bērnudārza vecuma un iesākto turpina arī uzsākot skolas gaitas.

"Nu, ievirzīt noteikti vajag. To mēs arī darām fakultatīvajās nodarbībās, un es izmantoju Pētera Freidenfelda materiālu, kas jau no iepriekšsējiem gadiem prāta spēlēs ir izstrādāts," saka Leila Slišāne,  sākumskolas skolotāja no Jūrmalas.

Pedagogu domas gan dalās jautājumā vai dambretes spēle bērnos vairāk attīsta radošumu vai mīlestību uz eksaktajiem priekšmetiem. Lielākie skolēni uzskata, ka  profesijas izvēli tas noteikti ietekmē, bet  ne vienmēr vairo mīlestību uz matemātiku.

Tradicionālās ''Prāta spēles'' Dobelē norisināsies trīs dienu garumā, un kamēr bērni sacenšas par kausiem un medaļām, pedagogi apgūst jaunas metodes, kā skolēnos veicināt radošumu, bez kura mūsdienu ekonomikas izaugsme vairs nav iespējama.

Saistītie raksti
Izklaide
Kultūra
Jaunākie
Interesanti