Kultūras ziņas

Kultūras galvaspilsētas pasākumi arī Siguldā

Kultūras ziņas

Alvja Hermaņa ārzemju izrādes Rīgā

Bikibuks ar draugiem trako galerijā „Istaba"

Bikibuks ar draugiem trako galerijā «Istaba»

Preču vilciens, pieci kaķi, zirņa bērni un rāmi zvēri – tik raiba sabiedrība gaida pie sevis ciemos gan bērnus, gan viņu vecākus galerijā "Istaba" Rīgā. Tur atklāta izstāde „Tā sakot, ir par ko trakot”, kurā 29 māksliniekus apvieno izdevniecības „Liels un mazs” latviešu autoru dzejas bilžu grāmatu sērija bērniem „Bikibuks”.

Izstādes nosaukums ņemts no Ojāra Vācieša dzejoļa „Kas notiek?”, 27.Bikibuka grāmatiņā tas ir lasāms ar Kriša Salmaņa ilustrācijām.

Bikibuks ir jautrs, ziņkārīgs un spītīgs ragainis, līdzīgs atvērtai grāmatiņai, gatavs jaunam lēcienam un jaunam piedzīvojumam. Šo tēlu, tāpat kā sērijas dizainu, radījuši „Bikibuka” idejas autore un mākslinieciskā redaktore Rūta Briede un mākslinieks Artis Briedis, iedvesmojoties no Jāņa Baltvilka dzejoļa „Biki-buki”, ar kuru pirms diviem gadiem tika aizsākta šī sērija. Pirmo grāmatiņu toreiz ilustrēja mākslinieks Reinis Pētersons.

„Sākumā tas dzejolis tiek izlasīts un, ja tas ir vēl zināms bijis no bērnības dzejolis, tad tu atceries, kā tu viņu toreiz saprati un ka varbūt tagad, pieaugušā acīm skatoties, tagad viņš mazliet citādāks liekas, tu redzi kaut ko vēl vairāk. Tad ar viņu kādu mazu brīdi sadzīvo un tad rodas kāda viena vai dažas domas, kā to varētu risināt,” skaidro mākslinieks Reinis Pētersons.

Tas, no kā mēs sērijā, ikdienas darbā cenšamies izvairīties, ir tā frāze „ka bērniem patiks”,” norāda māksliniece Rūta Briede, tomēr atzīst, ka nevar zināt, kas patiks bērniem.

„Un to mēs nezinām, kas patīk bērniem, jo bērniem patīk ļoti daudz kas, un bērniem patiesībā visvairāk patīk godīga attieksme, tāda pati attieksme, kāda ir mākslā un ikdienas dzīvē – jebkurā lietā. Attieksme, kāda mums ir vienam pret otru. Mums nevar būt savādāka attieksme pret bērnu kā cilvēku,” uzskata māksliniece.

Izstāde „Tā sakot, ir par ko trakot” aizsāk izdevniecības „Liels un mazs” un galerijas „Istaba” pastāvēšanas desmitgades svinēšanu, kurā paredzēti vēl citi pasākumi.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Izklaide
Kultūra
Jaunākie
Interesanti