Balodis jautā: Kuram šonedēļ bijis visvairāk drosmes?

Mūķene dzied par jaunavību, arhibīskaps uzdrīkstas atbalstīt gejus, brazīļus interesē tikai futbols, līkais gurķis atgriežas veikalā, “McDonalds” draud ieiet baznīcā, Ķīnā ķīnieši nav gaidīti un miruši kāmīši dāvanā bērniem - par visu to pieci.lv rubrikā “Balodis jautā”. Rubrikas autors Rūdolfs Balodis ieskatās aizvadītās nedēļas interneta dzīlēs un jautā.

Ko dzied mūķene popzvaigzne?

Šā gada vasarā Itālijā dziedāšanas konkursā “The Voice” uzvarēja mūķene Māsa Kristina. Tagad viņa gatavojas laist klajā savu debijas albumu. Taču cilvēkus ir pārsteigusi viņas tituldziesmas izvēle

Par tituldziesmu Māsa Kristina izvēlējusies Madonas hitu “Like a Virgin”

Lai ko varētu pārmest Māsai Kristinai, nevar teikt, ka ar dziesmas vārdiem viņa melotu.

Cik baznīcai izmaksā uzdrīkstēšanās?

Šo piektdien Somijas parlaments akceptēja likumprojektu, kas legalizē viendzimuma laulības. Daži priecājās, daži dusmojās, bet pārsteidzoši, ka pie gaviļniekiem piederēja arī kāds no baznīcas.

“Es apzinos, cik daudz šī diena nozīmē homoseksuāļu kopienai, viņu mīļotajiem un pārējiem. Es priecājos no visas sirds par un ar viņiem,” tā izteicās Somijas Evaņģēliski Luteriskās baznīcas arhibīskaps Kari Makinens.

Arhibīskapa vārdi nav palikuši bez sekām. Divu dienu laikā kopš viņa izteikuma, Evaņģēliski Luterisko baznīcu pametuši gandrīz 8000 cilvēku

Kāda jēga ko zināt, ja ir futbols?

Brazīļu vietējais laikraksts “Estado de Minas” kādā no saviem izlaidumiem bijis ļoti vienkāršs un lakonisks. Visur bija lasāms: bla bla bla.

Tomēr vienu svarīgāko ziņu laikraksts ir aprakstījis izvērstāk. Tā ir Brazīlijas kausa izcīņas spēle starp “Cruzeiro” un “Atletico Mineiro”. 

Acīmredzami laikraksts nolēmis neizlikties, ka lasītājus interesē kaut kas cits.

Brazīļu mīlestību pret futbolu un reliģiju raksturo arī šā gada marta brazīļu kluba “Corthians” paziņojumā, ka tas būvē kapsētu, kur atdusēties kluba bijušajiem spēlētājiem, kā arī faniem. Kapsētas sauklis ir “Tiem, kuri ir fani no sākuma līdz beigām”.  

Kādi “īpaši” augļi un dārzeņi atgriežas veikalos?

2014. gads ir izsludināts par pārtikas atkritumu tēmas gadu. Tā ietvaros dažos Somijas lielveikalos atgriezušies nestandarta formas augļi un dārzeņi. Līdz tam ceļš uz veikala plauktu tiem bija liegts.

Šī problēma izgaismo citu lielāku problēmu. Proti, ir aprēķināts, ka katru gadu pārtikas ražošanas un transportēšanas posmā – vēl pirms ēdiens nonācis pie patērētāja – 1300 miljoni tonnu pārtikas nonāk atkritumos. Tas ir apmēram 30% no visas saražotās pārtikas un ar to varētu pabarot aptuveni 2 miljardus cilvēku.

Kas iet kopā ar burgeru un kolu?

Baznīcām Amerikā neveicas. Katru gadu tās pamet aptuveni 3 miljoni cilvēku, aptuveni 10 tūkstošus baznīcu slēdz.

Kāda aģentūra, kas nodarbojas ar baznīcu tēla veidošanu, nākusi klajā ar problēmas risinājumu. Tā nolēmusi, ka baznīca būtu jāapvieno ar “McDonalds”.  Jauno iestādījumu sauktu “McMass”. Tās sauklis ir “#feast4jesus” jeb “Dzīro priekš Jēzus”.

Lai realizētu ieceri, projekta autori lūdz finansiālu atbalstu. Līdz šim nav savākts pat 1% no nepieciešamā.

Kur vietējam nav vietas?

Ja kāda vieta piesaista daudz tūristu, parādās attiecīgi veikali šiem iebraucējiem. Vietējam ienākot šādā vietā, viņš varētu justies nelūgts.

Pavisam ekstrēms šī fenomena piemērs bija novērojams kādā Pekinas apģērbu veikalā, kur ieeja bijusi liegta pašiem ķīniešiem, atskaitot darbiniekus

Kā skaidro veikali pārstāvji, ķīniešu apmeklētāji ir kaitinoši. Viņi parasti uzmēra daudz drēbju, bet neko nenopērk.

Neētiski un vēl neētiskāk…

Kāds ceļojošais Krievijas cirks nolēmis iepriecināt bērnus, uzdāvinot viņiem kāmīšus un nogādājot tos viņiem pa gaisu ar baloniem. Ne pārāk ētiski. Taču visu vēl sliktāk padarīja fakts, ka daļa kāmīšu bija miruši. 

Kā stāsta aculiecinieki, daži kāmīši bija ievietoti pudelēs un vienkārši mesti bērniem. Dažos gadījumos kāmītis bija aizstāts ar žurku.

Dzīvnieku tiesību aktīvisti patlaban vāc parakstu petīcijai, kas aizliegtu cirkam šādi rīkoties. Aktīvisti arī stāsta, ka Krievijā nav likumu, kas liegtu izturēties pret dzīvniekiem kā pret jebkuru īpašumu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Izklaide
Kultūra
Jaunākie
Interesanti