4. studija

4. studija

4. studija

Mika Muižarāja GADA NOTIKUMS - Kolumbijas universitātes absolvēšana

Ikgadējā EUR 40 soda kvīts - «par piemiņu» no Meža kapiem

Sola risināt stāvvietu problēmu pie Meža kapiem Mirušo piemiņas dienā

Vairāki rīdzinieki neapmierināti ar pašvaldības policijas rīcību, Mirušo piemiņas dienu izmantojot, lai sodītu autovadītājus, kas atstāja auto pie 2.Meža kapiem neatļautā vietā. Rīgas domes Satiksmes departaments sola padomāt par risinājumiem – pagaidu atļauju šajā dienā vai papildu stāvvietām, vēsta LTV raidījums “4.studija”. 

Pie raidījuma ir vērsusies kāda skatītāja, paužot izbrīnu, kāpēc Mirušo piemiņas dienā pie 2. Meža kapiem nevarētu izņēmuma kārtā ļaut automašīnas novietot arī ceļa malā, nevis sodīt autovadītājus.

Rīgas Pašvaldības policijas pārstāvis Toms Sadovskis raidījumam gan pauda, ka Mirušo piemiņas dienā 20. novembrī Rīgas Pašvaldības policija nevienu izsaukumu nebija saņēmusi, un arī neviens sods netika piemērots, taču izsaukumi tika saņemti dienu iepriekš, proti, 19. novembrī.

“Kopā 19.novembrī kapu apkaimē tika konstatēti 18 pārkāpumi,” atzina Sadovskis.

16 pārkāpumu protokoli tika sastādīti Gaujas ielas malā novietoto automašīnu īpašniekiem un divi protokoli - Aizsaules ielā atstātajiem spēkratiem.  

“Rīgas Pašvaldības policijas pašmērķis nav sodīt autovadītājus, bet gan rūpēties par to, lai būtu apkārt sabiedriskā kārtība,” uzsvēra Sadovskis.

Sadovskis arī skaidroja, ka likums liedz policijai par šādu pārkāpumu izteikt brīdinājumu – jāpiemēro sods. Turklāt blakus 2. Meža kapiem ir divi stāvlaukumi – Gaujas ielā un Aizsaules ielā, kopumā tur var novietot 100 automašīnas, bet Mirušo piemiņas dienā apmeklētāju ir krietni vairāk un ar šiem stāvlaukumiem nepietiek.

“Precīzu statistikas datu mums nav, bet mēs vidēji rēķinām, ka tie ir ap 10 tūkstošiem cilvēku, kuri Mirušo piemiņas dienā apmeklē centra kapus, kas ir 1., un 2.Meža kapi,” atzina Rīgas kapsētu pārvaldes priekšnieka vietas izpildītājs Gints Zēla.

“Līdz ar to tā ir aktuāla problēma – cilvēki auto liek, kur vien var, un bieži vien ir šīs sūdzības,” piebilda Zēla.

Viens no iespējamajiem risinājumiem būtu ļaut šajā dienā novietot auto kaut kur, kur šobrīd tas ir aizliegts, un tādā veidā risināt šo jautājumu, pieļāva Zēla.

Rīgas domes Satiksmes departamenta pārstāve Una Ahuna-Ozola gan sacīja - ja šīs ielas abās pusēs tiktu novietoti transportlīdzekļi, tas varētu radīt satiksmes grūtības   un būs sarežģīti pārvietoties operatīvajam transportam, un tas arī aizkavētu sabiedriskā transporta kustību.

Viņa norāda, ka ikvienam ir jāievēro satiksmes noteikumi katru dienu, bet Satiksmes departaments izskatīs iespēju ar pagaidu zīmēm vai ar kaut kādu stāvlaukumu izveidošanu risināt šo problēmu.  

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Ikdienai
Dzīve & Stils
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt