4. studija

Celtnes, kas bojā kultūras kanonu

4. studija

4. studija

Milzu summu mājas remontam no mājas iedzīvotājiem grib iekasēt gada laikā

Sarkandaugavas nama iedzīvotājus nepatīkami pārsteidz apsaimniekošanas rēķins

Pēc jaunā gada Rīgas Sarkandaugavas mājas iedzīvotāji no Rīgas pašvaldības uzņēmuma "Rīgas namu pārvaldnieks" (RNP) saņēma apsaimniekošanas rēķinus, kas nepatīkami pārsteidza nama iedzīvotājus - rēķina summa bijusi trīs reizes lielāka nekā iepriekš.

Ar maksu neapmierinātais Edgars LTV raidījumam "4. studija" zināja stāstīt, ka namu pārvaldnieks izdomājis uzkrāt naudu mājas remontdarbiem. Tādējādi Edgara rēķins par nama apsaimniekošanas pakalpojumiem pieaudzis no 50 eiro līdz 150 eiro mēnesī.

"To, ko viņi daudzu desmitu gadu garumā darījuši vai arī iedzīvotāji nav darījuši, viņi grib dabūt gatavu gada laikā," neizpratnē ir Edgars.

Viņa kaimiņš Uldis dzīvo 23 kvadrātmetru dzīvoklī. Līdz šim par dzīvokļa apsaimniekošanu maksājis 30 eiro mēnesī, bet saskaņā ar namu apsaimniekotāja RNP uzstādījumu Ulda rēķins pieaudzis līdz 100 eiro mēnesī.

Edgars noskaidrojis, ka namu pārvaldnieks grib remontēt  teju vai katru mājas stūri, un to visu viena gada laikā. "Es dabūju tāmes, ko viņi taisās remontēt. [Plānots] samainīt pastkastītes, jumtu un vēl dažus sīkumus, un tā summa ir 44 000 eiro," zināja sacīt Edgars.

"Mēs kā mājas pārvaldnieks esam informējuši kopīpašniekus gan par plānotajiem darbiem, gan par plānotajiem uzkrājumiem. Savukārt, ja mēs runājam tieši par 2017.gadu, kādus darbus plānots izpildīt, tad jānorāda, ka tāmē iekļautos darbus plānots izpildīt no esošā uzkrājuma vai jauna uzkrājuma veidošanas," skaidroja RNP pārstāve Santa Vaļuma.

Jurists Jānis Bēniķis gan atzīst, ka diskutabli ir tas, vai visus darbs vajadzēja veikt vienā gadā.

"Ja vienā, tad īpašniekiem jāmaksā salīdzinoši lielas summa par kvadrātmetru. Noteikti apsaimniekotājs varēja šos darbus izdalīt uz vairākiem gadiem, rīkoties kā gādīgs saimnieks (..). Tas būtu mazāk sāpīgi," atzina jurists.

Tikmēr RNP norāda, ka pārvaldnieks katru gadu sagatavo mājas pārvaldīšanas plānu nākamajam gadam, tostarp plānoto remontdarbu apkopojumu. Nama kopīpašniekiem jāpieņem lēmums par pārvaldnieka sagatavoto tāmi. Ja šāds lēmums netiek iesniegts, tad tāme stājas spēkā.

Pēc LTV raidījuma "4. studija" iejaukšanās mājas iedzīvotājiem izdevies panākt, ka tāmi samazina un ieplānotos remontdarbus veic pakāpeniski.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt