Sadaļas Sadaļas

4. studija

Apšķaudītie rieksti jeb - cik bīstami ir vaļējie produktu stendi?

4. studija

4. studija

Vai sešu bērnu ģimenei pienākas pašvaldības pabalsts dzīvokļa īrei?

Rīgā dzīvokļu rindā 221 trūcīga daudzbērnu ģimene; citām daudzbērnu ģimenēm var palīdzēt ar īres pirmo iemaksu

Rindā pašvaldības dzīvokli patlaban gaida 221 daudzbērnu ģimene, turklāt galvaspilsēta ar mājokli nodrošina tikai trūcīgas ģimenes. Taču jebkurai daudzbērnu ģimenei pašvaldība var palīdzēt ar pirmo iemaksu mājokļa īrēšanai, noskaidroja LTV raidījums “4. studija”.

Rīgā kāda daudzbērnu ģimene - astoņi cilvēki - sadzīvo divistabu dzīvoklī. Pašvaldības sociālais mājoklis viņiem nepienākas, jo  tēva labās algas dēļ ienākumi uz vienu ģimenes locekli pārsniedz mazturīga statusa slieksni. Taču Rīgas pašvaldība var palīdzēt šādām ģimenēm ar pirmo iemaksu lielāka mājokļa īrēšanai, vēstīja LTV raidījums “4. studija”  

Upīšu ģimene Rīgā dzīvo jau septiņus gadus. Nesen nācis pasaulē Upīšu sestais bērns – dēliņš Ričards. Par viņa dzimšanu priecājas 15-gadīgā māsa, 10, 7, 4 un 2 gadus vecie brāļi. Patlaban ģimene īrē dzīvokli Juglā. Cilvēku daudz, bet mājoklis tik mazs, ka nav vairs vietas, kur mazajam gultiņu nolikt.

Sešu bērnu mamma Džeina stāstīja, ka šaurībā jau pieraduši dzīvot. Šeit ģimene kopā pusdieno, veido rotas, zīmē, spēlējas un arī atpūšas.  Mamma cenšas atbalstīt katru bērnu un aktīvi darbojas gan skolas, gan bērnudārza vecāku padomē.

Viņa paspēj visu, tomēr dažkārt rokas nolaižas.  

Ģimene Rīgas domes Mājokļu un vides departamentā nav vērsusies, jo ir pārliecināta, ka neatbilst tādam daudzbērnu ģimenes statusam, lai viņus uzņemtu pašvaldības dzīvokļu rindā.

“Atšķirība bija gandrīz vai 20 eiro uz galviņas, jo tētim vienu brīdi bija ļoti laba alga,” stāstīja Džeina.

 Džeina kopā ar vīru nolēmuši riskēt un jau atraduši četristabu dzīvokli, kas būs teju uz pusi lielāks nekā pašreizējais. Tas gan nozīmē – arī par īri būs jāmaksā krietni vairāk nekā šobrīd.

Džeina raidījumam stāstīja, ka tieši dzīvokļa jautājums ir tas, kas ģimenes finansiālās iespējas ierobežo līdz minimumam.

Rīgas domes Mājokļu un vides departamenta Dzīvokļu pārvaldes priekšnieka vietniece Sarmīte Ivbule skaidroja, ka likums pašvaldībai neuzliek par pienākumu sniegt palīdzību daudzbērnu ģimenēm. Bet likums ļauj pašvaldībai pašai dažādas cilvēku kategorijas nodrošināt ar dzīvojamo telpu savu iespēju robežās.  

Lai saņemtu pašvaldības mājokli, jānodzīvo Rīgā pieci gadi, jābūt deklarētiem Rīgā, ģimenei jābūt vismaz maznodrošinātai, ģimenei jāīrē dzīvojamā telpa, jāiesniedz  īres līgums un vēl viens nosacījums ir tāds, ka ģimenei nedrīkst piederēt īpašums.

Rindā pašvaldības dzīvokli patlaban gaida 221 daudzbērnu ģimene. Turklāt pilsētā esot akūts tā saucamo lielo mājokļu trūkums, tāpēc cilvēkiem ir jāgaida ilgus gadus.

Rīgas domes Labklājības departamenta pārstāve Lita Brice skaidroja, ka pašvaldība  piedāvā dzīvokļa pabalsta ietvaros atmaksāt komunālos maksājumus, un, ja ir īpašnieks, kas oficiāli noslēdz līgumu ar šo ģimeni, “tad mēs palīdzam veikt pirmo iemaksu un noslēdzam tādu trīspusējo līgumu – īpašnieks, daudzbērnu ģimene, Rīgas Sociālais dienests, un mēs veicam šo pirmo iemaksu, lai cilvēki varētu nostāties uz savām kājām”.

Departamentā stāstīja, ka pieci un vairāk bērni Rīgā ir vairāk nekā 100 ģimenēs, sešas un vairāk atvases aug vismaz 70 ģimenēs.

“Un tāpēc mēs priecājamies, ka viņi tagad ir atraduši to īres dzīvoklīti, un mēs sniegsim atbalstu pirmajai iemaksai atspēriena punktam,” norādīja Brice.   

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt