Profesiju skatlogs

"Profesiju skatlogā" ceļu policists Jānis Parādnieks

Profesiju skatlogs

"Profesiju skatlogā" vīnzinis Raimonds Tomsons

"Profesiju skatlogā" VRK lektore Jolanta Gaigalniece - Zelenova

Profesiju skatlogs: jauno robežsargu skolotājiem nepārtraukti jāiet līdzi laikam

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada.

Valsts robežsardzes koledžas lektoriem darbs nenozīmē tikai nodarbību vadīšanu un jauno robežsargu skološanu, bet ir jāaktualizē un jāizstrādā izglītības programmas un mācību līdzekļi, jāpiedalās projektos, Latvijas Radio 5 raidījumā "Profesiju skatlogs" stāstīja Valsts robežsardzes koledžas robežsardzes un imigrācijas dienestu priekšmetu katedras lektore, majore Jolanta Gaigalniece-Zelenova, kura skaidroja, ka darbs ar jauniešiem paģērē nemitīgu iešanu līdzi laikam.

"Mums ir ļoti grūts un atbildīgs darbs, jo mēs nodarbojamies ar jauno robežsargu skološanu. Mūsu darbs nav tikai iet auditorijā un lasīt lekcijas," uzsvēra Gaigalniece-Zelenova. 

No rīta ierodoties darbā, robežsardzes koledžas lektore, pirmkārt, iepazīstas ar jaunāko informāciju par notikumiem, kas risinās uz robežas, ar dažādiem ziņojumiem. Tālāk seko katedras sanāksmes, uzdevumu saņemšana un nodarbību vadīšana. 

"Lektora darbs nav tikai vadīt nodarbības, mēs tāpat aktualizējam programmas, izstrādājam programmas, piedalāmies projektos, izstrādājam dažādus mācību līdzekļus. Darbs ir atbildīgs, interesants un apjomīgs," stāstīja Gaigalniece-Zelenova. 

"Tu esi visu laiku tādā tonusā, tev visu laiku jāiet līdzi laikam, jo tu strādā ar jauniešiem. Viņi ir vispusīgi un tev jāiet vienā solī ar viņiem," piebilda majore. 

Viņa atgādināja, ka, lai strādātu iekšlietu jomā, veselībai ir ārkārtīgi liela nozīme, jo viens no iestājpārbaudījumiem arī robežsardzes koledžā ir fiziskās sagatavotības pārbaudījums. 

"Ja jūs esat sasniedzis 18 gadu vecumu un vēlaties kļūt par robežsargu, jums obligāti pirmais posms ir iziet profesionālās tālākizglītības programmas apmācības. Tas ir tas pamats. Pēc tam, kad esat šo absolvējis, jūs varat izvēlēties to jomu, kurā vēlaties tālāk dienēt – gaisa spēki, jūras spēki, imigrācija, robežu kontroles punkti, robežu apsardzes nodaļas, iespēju ir daudz," skaidroja Gaigalniece-Zelenova. 

Majore atzina, ka brīžiem jūtama tendence, ka jauniešu skaits, kas vēlētos strādāt par iekšlietu sistēmā, samazinās, taču kopumā situācija ir stabila. 

"Mums katram ir jābūt savas valsts patriotam. Ja, nedod Dievs, pienāk X stunda, mums tam ir jābūt gataviem, bet katrs mēs pats izvēlamies savu dzīves ceļu. Katram ir jāizvēlas, grib viņš būt militārs, nākt uz iekšlietu sistēmu vai tomēr turpināt gaitas kaut kur citur," norādīja Gaigalniece-Zelenova. 

"Profesiju skatlogs"

Vairāk

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti