Profesiju skatlogs

"Profesiju skatlogā" bārmenis Andris Reizenbergs

Profesiju skatlogs

"Profesiju skatlogā" VRK lektore Jolanta Gaigalniece - Zelenova

"Profesiju skatlogā" ceļu policists Jānis Parādnieks

Profesiju skatlogs: ceļu policista darbs – atbildīgs un nereti psiholoģiski smags

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 2 gadiem un 3 mēnešiem.

Ceļu policista darbs ir psiholoģiski smags – ikdienā nākas sastapties gan ar iedzīvotāju nelaipnu attieksmi, gan smagu avāriju sekām. Lai būtu par policistu, jābūt patriotam, jābūt mērķim padarīt valsti labāku, Latvijas Radio 5 raidījumā "Profesiju skatlogs" uzsvēra Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes Ceļu policijas bataljona komandieris Jānis Parādnieks.

Parādnieks atzina, ka saspringtākais darba grafiks ceļu policistiem ir tieši svētku laikā, kad valstī ir garākas brīvdienas, piemēram, Līgo brīvdienās. Vienlaikus arī ikdienā netrūkst darāmā.

"Galvenais ceļu policista uzdevums ir nodrošināt satiksmes drošību, nodarboties ar ceļu satiksmes uzraudzību, lai tiktu ievēroti satiksmes noteikumi, lai netiktu apdraudēta sabiedrība, kā arī novērst pārkāpumus," skaidroja Parādnieks. 

Ceļu policistiem tāpat arī jānodrošina satiksmes drošība, kad tiek pārvadātas lielgabarīta kravas vai valstī ierodas svarīgas amatpersonas; jādodas arī uz satiksmes negadījumiem.

"Ne vienmēr negadījumi ir tādi, kur tikai mašīnas ir saskrāpētas, diemžēl ir arī smagas avārijas, kur ir cietušie un bojāgājušie. Tas darbu padara mentāli grūtu," atzina Parādnieks. 

Ikdienā ceļu policijas ekipāžai ir iedalīts konkrēts maršruts, un katru dienu, zinot aptuveno situāciju patrulēšanas maršrutā, policistiem tiek uzdots konkrēts uzdevums, kas jāizpilda. 

"Tie var būt visdažādākie – luksofora signāla ievērošanas kontrole, agresīvas braukšanas konstatēšana un novēršana. Savukārt nakts laikā vairāk esam tendēti uz rupjiem pārkāpumiem, kas saistīti ar reibumu. Tāpat jāreaģē uz jebkāda veida informāciju, kas ienāk, jo

ceļu policists nedarbojas tikai sfērā, kas saistīta tikai ar ceļu, satiksmi, viņš, pirmkārt, ir policijas darbinieks, un viņam ir jāskatās apkārt, kas notiek ar sabiedrisko kārtību," skaidroja Parādnieks. 

Policista darbs nav no vienkāršākajiem  – ikdienā nākas saskarties gan ar agresīviem vai neapmierinātiem iedzīvotājiem, gan redzēt smagu avāriju sekas, tāpēc ir vesels lērums īpašību, kas cilvēkam, kurš vēlas kļūt par policistu, ir nepieciešamas, atzina Parādnieks. 

"Pirmkārt, jābūt valsts patriotam, jābūt godprātīgām un atbildīgam par to, ko tu dari. Ir jābūt ļoti zinošam, tajā pašā laikā jābūt pieklājīgam, atsaucīgam, taisnīgam. Ir jābūt ļoti labai fiziskajai sagatavotībai, izveicīgam un ātram jābūt. Jābūt ar asu prātu un drosmīgam, jājūt arī sevī vēlme šo pasauli padarīt labāku, kalpot sabiedrībai," viņš uzskaitīja. 

Šobrīd Latvijā ir tikai viens ceļš, lai kļūtu par policijas darbinieku, – ir jāiestājas Valsts policijas koledžā. Tālāk seko dažādas izvēles iespējas iegūt gan arodizglītību, gan apgūt profesionālo augstākās izglītības programmu. 

"Profesiju skatlogs"

Vairāk

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti