Ņujorkā tēviem būs plašākas iespējas pārtīt bērnus sabiedriskajās tualetēs

Ir kāda lieta, kuru ASV Republikāņu un Demokrātu partijas vienprātīgi atbalsta – tas ir ASV prezidenta Baraka Obamas nesen apstiprinātais likums par bērnu pārtīšanas istabu nodrošināšanu ne tikai sieviešu, bet arī vīriešu tualetēs.

Šimons Kučinskis ir atbildīgs tētis, kuram jārūpējas par dēlu Šonu, tostarp jāmaina autiņbiksītes. Daudzās publiskās iestādēs Ņujorkā bērnu pārtīšanas iespējas ir pieejamas atsevišķā telpā, taču vairumā vietu tās joprojām ir neatņemama sieviešu tualešu sastāvdaļa.

“Vienreiz veikalā man bija jāimprovizē. Nācās pilnīgi riskēt. Man vajadzēja nomainīt autiņbiksītes divgadīgajai meitai, un es to darīju turpat uz veikala mēbelēm cerībā, ka garām neies kāds pārdevējs,” stāsta Ņujorkas iedzīvotājs Šimons Kučinskis.

Aizejošais ASV prezidents Baraks Obama oktobrī parakstījis jaunu likumu, kas liek nodrošināt bērnu pārtīšanas iespēju gan sieviešu, gan vīriešu labierīcībās. Likums šādu pienākumu uzliek valsts iestādēm, piemēram, bibliotēkām, pasta ēkām, tiesām un dzelzceļa stacijām.

Taču Ņujorkas amatpersonas vēlas šo praksi attiecināt arī uz citām publiskām vietām, ieskaitot restorānus, tirdzniecības centrus, teātrus un koncertzāles. Tas nāks par labu viendzimuma pāriem un būtiski atvieglos dzīvi arī klasiskām ģimenēm.

“Daudzi vīrieši uzņemas rūpes par bērniem un arī paliek mājās, lai tos audzinātu sievu vietā. Skarbi, ka viņi nevar nomainīt bērnu autiņbiksītes publiskā vietā, tāpēc šis likums tikai atspoguļos izmaiņas, kas jau notiek sabiedrībā,” norāda Ņujorkas štata senators Breds Hoilmans.

Ņujorkā gan pagaidām tā ir vēl tikai iecere, kas jāapstiprina štata senātā un asamblejā, taču gan demokrātu, gan republikāņu paustais atbalsts liecina, ka ar to aizķeršanās nebūs.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti