4. studija

Dīvainākie kursi Rīgā...

4. studija

Uzmanīgi - produktos adatas!

Vai transportā aizmirstas mantas mēdz atrasties?

Ģitāras, sīpoli un maģistra darbi – ko cilvēki aizmirst sabiedriskajā transportā

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 5 gadiem.

Ne tikai mobilie telefoni, maki un lietussargi, bet arī ģitāras, maģistra darbi un pat konservēšanas iekārta – cilvēki aizmirst sabiedriskajā transportā visdažādākās lietas, LTV raidījumam “4. studija” pastāstīja uzņēmumos “Rīgas satiksme” un “Pasažieru vilciens”.

Visbiežāk aizmirstajām mantām ir sezonāls raksturs – tagad gan pilsētas sabiedriskajā transportā, gan vilcienos sākas lietussargu un skolēnu sporta somu periods.

“Pasažieru vilciens” sabiedrisko attiecību daļas vadītājs Egons Alers raidījumam stāstīja, ka ap Jāņiem vilcienos atradumu klāsts ir “neparastais parastais – šašlika pannas, sīpoli”.

“Pagājušajā gadā bija ģitāru uzliesmojums. Ja nekļūdos, bija piecas ģitāras. Šogad tikai divas,” stāstīja Alers.

Reiz vilcienā atstāta konservēšanas iekārta un blakus maisiņā - vairāki simti vāciņu konservēšanai un raiba tirgus soma pilna ar speķi.

“Rīgas satiksmes” sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja Baiba Bartaševiča-Feldmane stāstīja, ka Rīgas transportā bieži atstāj dažādus mūzikas instrumentus, “protams, mēdz būt mantas visdažādākās – datori, maģistra darbi, bakalaura darbi”.  Kopš vasaras savu īpašnieku gaida autobusā atstāti invalīdu rati.

Ja vilcienā vai dzelzceļa stacijā tiek atrasti koferi, ko nevar atvērt un pārbaudīt to saturu, drošības dēļ tie tiek atdoti policijai. 

“Ja ir dokumenti, tie tiek nodoti policijai, ja mums pašiem neizdodas caur sociālajiem tīkliem šo cilvēku atrast. Arī vērtīgākas mantas tiek nodotas policijai, bet apģērbs, somas tiek iznīcināts pēc 2 - 3 nedēļām,” pastāstīja Alers.

“Rīgas satiksmes” transportā aizmirstas mantas nonāk attiecīga maršruta galapunktā, visas tiek piereģistrētas reģistrā.  

Abos transporta uzņēmumos atzīst – skaidrs, ka ne visas lietas, ko pasažieri pazaudē, nonāk atrasto mantu plauktos. Gadās, ka aizmirstajai mantai ir “pieaugušas kājas” un ne šoferi, ne vilciena pavadoņi reisa beigās to neatrod.

“Grūti pateikt, ko neatnes. Mēs varam skatīties tikai uz to, ko atnes. Piemēram, tika atnests naudas maks ar visiem 400 eiro,” stāstīja Alers.

Jo ātrāk cilvēks noreaģēs, jo ātrāk pazudusi manta atgriezīsies pie īpašnieka.  

“Rīgas satiksmē” elektroniskā atrasto mantu uzskaite ir trīs gadus, un šajā laikā ir reģistrēti 4210 atradumi. Uzņēmuma “Pasažieru vilciens” reģistrā šogad ir 542 atrastas mantas, to vidū - 72 mobilie tālruņi un 97 naudas maki.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti