4. studija

Kāpēc invalīds un viņa pavadonis nokļuva satiksmes negadījumā uz gājēju pārejas?

4. studija

4. studija

Ko darīt, ja dzīvokļa īpašniece pēc nāves kļuvusi par ļaunprātīgu nemaksātāju?

Nama iedzīvotājus Iļģuciemā satrauc pirms 5 gadiem mirušās kaimiņienes samilzušais dzīvokļa parāds

Iļģuciemā, Rīgā, esošā Lidoņu ielas 7. nama iedzīvotāji satraukušies par parādu vienā no mājas dzīvokļiem. Rēķinus no pasta kastītes neviens neizņem, un neviens tos arī neapmaksā, jo divistabu dzīvokļa saimniece pirms pieciem gadiem mirusi. Parāds mājai pieaug katru mēnesi, kamēr nelaiķes mantojuma kārtošana pamatīgi iekavējusies, ziņoja Latvijas Televīzijas raidījums "4. studija".

Minētajā adresē raidījums "4. studija" viesojās jau pirms diviem gadiem – 2021. gada martā, kad iedzīvotāji bija satraukušies, ka dzīvoklis stāv tukšs un rēķini par pakalpojumiem no nama apsaimniekotāja turpina pienākt.

Nu jau kopš kundzes nāves ir pagājuši pieci gadi, bet parāds vēl joprojām krājas, sasniedzot teju piecciparu skaitli.

Viens no mājas iedzīvotājiem pastāstīja, ka ēkas apsaimniekotājs, SIA "Rīgas namu pārvaldnieks" (RNP), turpina dzīvoklim, kurā neviens nedzīvo, piestādīt rēķinus. Līdz šim mājai kopumā izveidojies parāds jau 22 tūkstošu eiro apmērā.

Mājas iedzīvotāji ar nepacietību gaida, kad dzīvoklī sāksies kāda kustība. Puķes logos sen kā novītušas, rēķinus neviens nemaksā. Mantinieks dzīvoklim vēl joprojām nav atradies, bet kādam rēķins jānomaksā.

Raidījuma "4. studija" rīcībā ir nonācis rēķins, kas ir sagatavots 14. maijā. Tas būtu jāapmaksā kundzes saistību pārņēmējiem.

Rēķins ir visai interesants – par ūdens patēriņu dzīvoklī, kurā neviens nedzīvo, nav jāmaksā nekas, bet ir jāmaksā 19 eiro par ūdens patēriņa starpību, nepilni 33 eiro par ūdens uzsildīšanu, 12 eiro par karstā ūdens cirkulāciju. 

Summa apmaksai kopā ar parādu šajā dzīvoklī ir 9 578 eiro un 84 centi.

Iedzīvotāji uztraukušies, ka rēķins, kas nu jau tuvojas 10 tūkstošiem, būs jāsamaksā ar dzīvokli nesaistītiem ļaudīm – kaimiņiem.

Rīgas domes Ārējās komunikācijas nodaļas pārstāvis Mārtiņš Vilemsons pastāstīja, ka pēc dzīvokļa īpašnieka nāves namu apsaimniekotājam pie notāra jāierosina mantojuma lieta, aicinot pieteikties mantiniekus.

"Ja mantinieki nepiesakās, dzīvoklis nonāk valsts īpašumā. Valsts parasti lemj, ko ar to darīt – vai nu piedāvā pašvaldībai, vai rīko izsoli. Pašvaldība arī var lemt, pieņemt šo dzīvokli vai atteikties," norādīja Vilemsons.

Tikmēr RNP pārstāvis Krists Leiškalns atzina, ka situācija Lidoņu ielā 7 nav atrisināta kopš 2018. gada. "Uzreiz pēc informācijas [par īpašnieces nāvi] saņemšanas RNP kā kreditors zvērinātam notāram iesniedza iesniegumu par mantojuma atklāšanās izsludināšanu, kā arī lūdza nodibināt aizgādnību mirušās mantojumam. Ņemot vērā, ka aizgādnis joprojām nav iecelts, tuvākajā laikā tiks risināts jautājums par mantojuma lietas izbeigšanu. RNP no savas puses normatīvo aktu regulējuma ietvaros dara visas nepieciešamās darbības šī jautājuma sakārtošanai," pauda Leiškalns.

Patlaban šī mājokļa mantojuma lieta ir iekavējusies un pašvaldībai tas vēl nav pat piedāvāts, skaidroja Rīgas domē.

Vilemsons gan mierināja, ka iedzīvotājiem par dzīvokļa parādu nevajadzētu satraukties. 

"Ja valsts pārdos šo dzīvokli izsolē, tad no šīs pārdošanas naudas tiks segts parāds. Ja dzīvoklis nonāks pašvaldībai, tad parādu vienkārši norakstīs," skaidroja Rīgas domes pārstāvis.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti