4. studija

Kāpēc Rīgā neapsver iespēju Daugavu padarīt par vēl vienu sabiedriskā transporta joslu?

4. studija

(Zīmju valodā). 4. studija

Kāpēc uz Siguldas šosejas tiks likvidētas trīs svarīgas apgriešanās vietas?

Gaujas ciemata iedzīvotāji neapmierināti ar Siguldas šosejas remonta radītajām neērtībām

Gaujas ciemata iedzīvotājiem saistībā ar Siguldas šosejas jeb valsts galvenā autoceļa A2 remontdarbiem nāksies saskarties ar neērtībām, jo tiks likvidētas trīs automašīnu apgriešanās vietas. Lai tiktu uz Siguldu vai no Rīgas atpakaļ uz Gauju, ik dienu iedzīvotājiem nu būs papildus jāmēro 6 līdz 7 kilometri, vēstīja Latvijas Televīzijas raidījums "4. studija". Uzņēmumā VSIA "Latvijas Valsts ceļi" skaidroja, ka kreisie pagriezieni vai apgriešanās vietas jāslēdz drošības dēļ.

Tā kā Gaujas ciematā nav ne veikalu, ne skolu un pasta nodaļu, iedzīvotāji ikdienā bieži mēro ceļu uz Siguldu vai Rīgu. Siguldas šosejas remontdarbu dēļ veicamā ceļa posms nu pagarināsies.

Gaujas ciematā esošajās aptuveni 350 mājsaimniecībās dzīvo ap 800 cilvēku. Ir skaidrs, ka Siguldas šosejas pārbūves darbi ietekmēs teju visus.

Aija Mukāne, kura dzīvo Gaujas ciematā, pauda, ka iedzīvotājiem radīsies diezgan lielas neērtības sakarā ar ceļa pārbūvi un apgriešanās ceļiem, kas nu tiks pārcelti krietni tālāk. "Līdz šim bija trīs [apgriešanās vietas] – no 39. līdz 42. kilometram bija trīs apgriešanās vietas. Divās varēja apgriezties Siguldas virzienā, arī uz Inčukalnu bija viena tālāk, un tepat 200 metru uz priekšu varēja apgriezties un iegriezties Gaujā," viņa pastāstīja.

Pēc remontdarbiem, lai no Gaujas izbrauktu un apgrieztos Siguldas virzienā, papildus būs jāmēro aptuveni 8 kilometri jeb jābrauc līdz Sēnītei.

"Lai braucot no Rīgas iegrieztos Gaujā, papildus būs 3 kilometri uz priekšu un atpakaļ – kopumā aptuveni 7 kilometri," par jauno plānojumu pastāstīja Mukāne.

Vietējie iedzīvotāji savākuši vairāk nekā 500 parakstu ar lūgumu nelikvidēt apgriešanās vietas, bet ticība, ka tas dos rezultātu, esot maza.

Mukāne pastāstīja, ka drīz būs pagājis mēnesis, kopš iedzīvotāji nosūtījuši vēstuli VSIA "Latvijas Valsts ceļi", bet atbildes joprojām nav. "Vērsāmies arī pie pašvaldības, lai palīdz rast risinājumu. Cik es zinu, Siguldas pašvaldība ir rakstījusi, bet nemācēšu pateikt, vai atbilde ir saņemta. Mēs neesam informēti par to," norādīja Gaujas ciemata iedzīvotāja.

Tikmēr uzņēmumā "Latvijas Valsts ceļi" apstiprināja, ka valsts galvenā autoceļa A2 remontdarbu laikā no 39. līdz 46. kilometram plānots likvidēt trīs neatbilstošas apgriešanās vietas.

"Bijusī apgriešanās vieta pie Indrāniem gandrīz sakrita ar V93 ceļa mezglu uz Indrāniem – tā bija pa vidu labā manevra joslai uz V93. Šāds satiksmes risinājums ir bīstams, jo tas nepiedāvā nedz drošu apgriešanās manevru uz Siguldu, nedz labo manevru uz Indrāniem.

Ņemot vērā to, ka šai vietai tuvumā ir "Sēnītes" mezgls, kas ļauj apgriezties braukšanai pretējā virzienā, veicot drošus manevrus, un lai panāktu vienmērīgu satiksmes plūsmu, šī apgriešanās vieta tiek likvidēta, tās vietā turpmāk jāizmanto "Sēnītes" mezgls.

Līdzīga situācija ir ar apgriešanās vietu pie Gaujas, kas ir pārāk tuvu krustojumiem un ir nedroša manevru veikšanai," skaidroja uzņēmumā.

Kā norādīja "Latvijas Valsts ceļi", lai padarītu satiksmi drošāku, ceļu pārvaldītājiem nereti jāpieņem nepopulāri lēmumi, tostarp jāslēdz kreisie pagriezieni vai apgriešanās vietas, un šajā situācijā atkāpes nav iespējamas drošības dēļ.

Uzņēmumā skaidroja, ka valsts galvenā autoceļa A2 posms no Rīgas līdz Siguldai ir otrais noslogotākais ceļa posms valstī ar ļoti augstu satiksmes intensitāti, tāpēc apgriešanās vietu esamība būtiski pasliktina satiksmes drošību. 

Līdzīgas izmaiņas satiksmes organizācijā tiek ieviestas arī uz Rīgas apvedceļa (A5) Salaspils–Babīte posmā starp Jelgavas (A8) un Liepājas šoseju (A9). Lai uzlabotu satiksmes drošību, tur tiek likvidēti 32 kreisie pagriezieni no un uz apvedceļu A5, norādīja "Latvijas Valsts ceļi".

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti