No pamatiem līdz jumtam

No pamatiem līdz jumtam 27.09.2021.

No pamatiem līdz jumtam

No pamatiem līdz jumtam 11.10.2021.

No pamatiem līdz jumtam 04.10.2021.

Būveksperts: Uz siltinātām sienām kondensāta mitrums neveidosies

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 2 gadiem.

Ja dzīvokļa sienas būs siltinātas, uz tām neveidosies mitrums un tās nepelēs, to Latvijas Radio raidījumā "No pamatiem līdz jumtam" skaidroja sertificēts būvinženieris un būveksperts Juris Biršs.

No pamatiem līdz jumtam

Latvijas Radio 2 raidījumā  "No pamatiem līdz jumtam"  tehnisko zinātņu doktors, būveksperts Juris Biršs katru nedēļu sniedz padomus un atbild uz klausītāju jautājumiem par būvniecību, celtniecību un remontdarbiem.

Uzdodiet savu jautājumu, rakstot uz e-pastu [email protected] vai iesūtot to Latvijas Radio 2 mājaslapā!

Ēterā raidījums dzirdams pirmdienās no pulksten 19.05 līdz 19.35, savukārt  arhīvā to var noklausīties jebkurā laikā.

Klausītājs Guntis stāstīja: ''Dzīvoju "hruščovkas" tipa mājas pirmajā stāvā, sienas no silikātķieģeļiem. Uz mazās istabas ziemeļu stūra sienām rudens-ziemas sezonā veidojas mitrums, vēlāk arī pelējums. Vairākas reizes esmu mēģinājis nokalt apmetumu līdz pat ķieģelim, apstrādāt, uzlikt jaunu apmetumu, pēdējo reizi pat aplīmēju ar  2mm korķa slāni, bet nekas nelīdz. Kā man rīkoties? Vai pēc vecā apmetuma nokalšanas ir kāds līdzeklis, hidroizolācija vai kas cits, ar ko pirms jaunā apmetuma uzklāšanas varu apstrādāt sienas? Zem dzīvokļa pagrabstāvā atrodas siltummezgls, it kā nevajadzētu rasties  mitrumam."

Būveksperts Juris Biršs norādīja, ka, lai glābtu sienu veco apmetumu, ir tikai divi varianti: "Pirmais variants ir siltināt visas ārsienas ar vismaz 2x25 milimetru biezām mīkstajām kokšķiedras plāksnēm, ar tām apšujot no iekšpuses visas ārsienas." Pāri liek mīksto džutas auduma sietiņu un kaļķa vai māla apmetumu, kas ir elpojošs. "Tad sienas būs siltas."

"Ir jāsaprot, ka, tiklīdz sienas būs siltas, uz tām neradīsies kondensāta mitrums. No telpu siltā gaisa un tā, ka labi kurinām telpas, uz aukstajām sienām veidojas ūdens plēvīte, kas veicina pelēšanu," skaidroja Biršs. 

Otra iespēja, kā pasargāt sienas no pelējuma, ir mākslīgi veidojot gaisa plūsmu. Biršs skaidro, ka pastāv divas iespējas – sienu siltināt vai ventilēt, laižot gar sienu kustīgas gaisa masas.

"No pamatiem līdz jumtam"

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti