No pamatiem līdz jumtam

No pamatiem līdz jumtam 18.07.2022.

No pamatiem līdz jumtam

No pamatiem līdz jumtam 01.08.2022.

No pamatiem līdz jumtam 25.07.2022.

Dzeramā ūdens akā nonākusi motoreļļa. Kā rīkoties?

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada.

Ja akā nonākusi motoreļļa, tā sakrāsies virspusē, tāpēc lielāko daļu piesārņotā ūdens var vienkārši nosmelt. Pēc tam jāvēršas pie speciālistiem un jāiegādājas speciāls pulveris, kas savāks motoreļļu un nogrims, Latvijas Radio 2 raidījumā "No pamatiem līdz jumtam" ieteica būveksperts, tehnisko zinātņu doktors Juris Biršs.

Raidījuma klausītājs Normunds jautāja: "Dzeramā ūdens akā ir nokļuvis piesārņojums – motoreļļa. Kāds būtu efektīvākais paņēmiens, lai aku attīrītu no eļļas un ūdeni atkal varētu lietot?"

No pamatiem līdz jumtam

Latvijas Radio 2 raidījumā  "No pamatiem līdz jumtam"  tehnisko zinātņu doktors, būveksperts Juris Biršs katru nedēļu sniedz padomus un atbild uz klausītāju jautājumiem par būvniecību, celtniecību un remontdarbiem.

Uzdodiet savu jautājumu, rakstot uz e-pastu [email protected] vai iesūtot to Latvijas Radio 2 mājaslapā!

Ēterā raidījums dzirdams pirmdienās no pulksten 19.05 līdz 19.35, savukārt  arhīvā to var noklausīties jebkurā laikā.

Biršs skaidroja, ka motoreļļa ir vieglāka nekā ūdens, tāpēc noteikti sakrāsies akā ūdens virspusē. Tas šajā gadījumā nāk par labu, jo ļoti uzmanīgi lielāko daļu motoreļļas no ūdens virsas var vienkārši nosmelt, izmantojot, piemēram, lēnu ūdens sūkni. 

"Pēc tam es ieteiktu vērsties specializētos būvmateriālu veikalos un pasūtīt, vai, ja tuvumā atrodas kādas ostas vai laivu piestātnes lielākas, varētu vērsties pie viņu tehniskajiem darbiniekiem, lai jums iedod pulverīti, ko klāj virsū uz ūdens, kad ir naftas piesārņojums," viņš ieteica. 

Norādītais pulverītis ir speciāla ķīmiska viela, kas uzsūc naftu un nogrimst zemē. 

"Tas nozīmē, ka mēs varētu ar divām, trim reizēm nogremdēt visu šo sasaistīto motoreļļu, un pēc tam vasarā var vienkārši ņemt un to aku iztīrīt," norādīja Biršs. 

"No pamatiem līdz jumtam"

Vairāk

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti