Dienas ziņas

Cēsu pils parka dīķī kritiska situācija

Dienas ziņas

(Zīmju valodā). Dienas ziņas

Salaspilī notiek rožu diena

Reibinoši saldā smarža pulcē desmitiem rožu mīļotāju Salaspilī

Reibinoši saldā smarža šajās dienās vienkopus pulcē desmitiem rožu mīļotāju. Nacionālajā botāniskajā dārzā Salaspilī šodien rožu diena. Apmeklētāji var ne vien apskatīt krāšņo rozāriju, bet arī uzzināt, kā pareizi stādīt un lolot dārza karalienes.

Saldā, ne ar ko citu nesajaucamā rožu smarža virmo gaisā. Vairums rožu tieši šobrīd ir pašā plaukumā. Roze ir ziedu karaliene, to mums vēlreiz apstiprina Salaspils botāniskajā dārzā.

Nacionālais botāniskais dārzs Salaspilī lepojas ar vairāk nekā 5000 rožu stādiem un 402 rožu šķirnēm. Ilma Nereta, kura šodien rozārijā vada ekskursiju, ar rozēm strādā jau 20 gadus.

"Ārkārtīgi garš ziedēšanas periods. Maz, ka tas ir tik garš, viņa vēl, protams, ir ārkārtīgi sen gadus iepriekš iestādīta. Neviens nestāda rozi uz vienu diviem un pat trim gadiem. Roze tiek stādīta uz 10, 12, 15 gadiem, un ir arī rozes, kuras 20 un 30 gadus spēj pie mājas augt un ziedēt. Tātad pilnīgi noteikti – karaliene, jo kura ziemcietīga puķe vēl var sacensties ar šādu ilgtermiņa skaistumu," skaidro Nacionālā botāniskā dārza vadošā dārzkopības speciāliste Ilma Nereta.

Šodien, rožu dienās, apmeklētāji uzzina, kā labāk lolot sava dārza karalienes. Rožu mīļotāju te netrūkst.

"Man ļoti patīk rozes, tās ir vismīļākās puķes. Tās gaiši rozā – tās visskaistākās," atzīst Inga Bērziņa.

Ilgonis rozārijā ieraudzījis rozi, kura paša dārzā padevusies ievērojami lielāka. Viņš gan atzīst, ka šis pavasaris rozēm ir bijis ļoti skarbs.

"Pavasarī kādas četras izsala, iznīka tajā aukstumā," saka Ilgonis Lapiņš

"Un šogad mums bija atkal sen nepieredzēti dīvains pavasaris, un rezultāts ir tāds, kā ir, bet rozes patiesībā uzziedēja ātri un pat gana ātri. Vienīgais – rozēm noteikti šogad ir samazināts augums vismaz uz pirmo ziedēšanu, jo neķītrās salnas, kuras bija maija pirmajā pusē, nu ļoti lielu postu darbu padarīja attiecībā uz rožu augumu," stāsta Ilma Nereta.

Rozēm šogad kaitējis arī lielais sausums, un tomēr tās zied visā Latvijā. Lai tās nezaudētu krāšņumu, tās prasa rūpes un gādīgu saimnieku.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti