"Botania" – augu valstība – ir viens no nedaudziem zaļumiem sniegotajā ziemā. Un viens no šī centra mērķiem ir arī lauzt priekšstatu par botāniku – tā nav sausa zinātne, tā var būt aizraujoša un pētāma jebkurā vecumā.
"Botania" ekspozīcija līdzīgi kā paši augi sākas no saknēm, tālāk ved uz stumbru, lapām, ziediem un augļiem.
"Sākumā mēs nonākam pazemes valstībā. Tur, kur saknes, tur, kur sliekas, tur, kur visas pazemes dīvainās lietas, kuras mēs nekad neredzam," stāstīja "Botania" satura veidotāja Dace Miezīte.
"Botania" interjera autore Guna Akona, kura plecu pie pleca ar satura veidotājiem plānojusi ekspozīcijas, atzina – te satiekas gan dīvaiņi, gan lepnie, gan niecīgie, gan unikālie, un viņi visi veido augu valstību, un "Botania" ir stāsts par mazo mikropasauli visvarenajai dabai.
"Es ļoti ceru, ka šeit caur mazo mēs mācīsimies par lielo un caur zināšanām un augu mikrodaļām un procesiem mācīsimies saprast globālo dabas nozīmi," pauda Akona.
Vides izglītības centra "Botania" kuratore Laura Līdaka savukārt piebilda, ka "mēs vēlamies būt telpa, kurā tiekas dabas un vides nozares speciālisti, vēlamies būt par savedējiem, tīklošanās vietu, kur runāt par mūsdienu aktuālajiem vides un dabas jautājumiem".
Taču aicināti ir ne tika dabas un vides nozares speciālisti, bet arī ģimenes ar bērniem un pat klases.
"Botania" saturs iekļauj vairāk nekā simt tematus par augiem. Plānots, ka ekskursija vides izglītības centrā varētu būt palīgs bioloģijas skolotājiem – kā daļa no mācību programmas.
Centra būvniecība un iekārtošana ilga piecus gadus un izmaksāja nepilnus 3 miljonus eiro. Tā līdzfinansētājs ir Kohēzijas fonds.
Baltijā lielākais vides izglītības centrs apmeklētājiem būs pieejams pēc dažām nedēļām – sākot no 1. februāra – Nacionālajā botāniskajā dārzā Salaspilī.