Rīta Panorāma

"Openheimers" triumfē BAFTA balvu ceremonijā

Rīta Panorāma

Laika ziņas

Vides izglītības centrs "Botania" priecē apmeklētājus

Jaunatklātais vides izglītības centrs «Botania» priecē apmeklētājus

Jau vairākas nedēļas apmeklētājus Salaspilī priecē jaunatklātais vides izglītības centrā "Botania". Tā ir vieta, kur ar stāstiem, spēlēm, smaržām un skaņām ikviens interesents var iepazīt dažādus augus un dabas vērtības. 

Vides izglītības centrā "Botania" ar stāstiem, spēlēm, smaržām un skaņām var iepazīt dažādus augus un dabas vērtības. Nacionālā botāniskās dārza pārstāve Ludmila Višņevska norādīja: ""Botania" ir augu valstība. Šeit mēs varam uzzināt par augiem. Gan par to, ko augi dod mums, cilvēkiem, gan par to, ko mēs, cilvēki, varam dot augiem, kā palīdzēt viņiem sarežģītajos apstākļus, kad cilvēka ietekme uz augu pasauli ir pieaugusi."

Izzinošā ekspozīcija izvietota divos stāvos. Viss sākas ar saknēm, līdz pamazām pa stumbru apmeklētājs nonāk līdz lapotnei un augu sēklām.

"Mēs runājam ne tikai par vietējiem augiem, bet arī par visas pasaules augiem. Ir ļoti nozīmīgi augi, ko mēs visi lietojam, kaut arī viņi nāk no tālām zemēm. Centāmies ekspozīcijas veidot tā, lai cilvēks varētu ar visām maņām kaut ko uzzināt. Piemēram, pirmajā stāvā, kur mums ir saknes un stumbrs, pieiet pie koksnes smaržām, pieiet pie mūzikas instrumentiem, pieiet pie krāsotiem audumiem, kas krāsoti ar saknēm," norādīja Višņevska. 

Kādu vairāk interesē aplūkot ar acīm, kāds vēlas visu aptaustīt un paraustīt, bet vēl kāds uzspēlēt izzinošas spēles skārienjutīgajos ekrānos. Apmeklētāji ar redzēto un iepazīto ir apmierināti.

Apmeklētāja Anda atzina: "Īstenībā viss mums bija kaut kas jauns. Vecākajam dēlam ļoti patika. Bija ļoti vērtīgi." 

Inguna: "Jā, patika par purvu augiem, kukaiņēdāji augi." Viņa atzina, ka arī pieaugušajiem te ir interesanti, vien piebilda, ka vajag gana daudz laika, lai visu iepazītu. 

Botāniskā dārza pārstāve Ludmila Višņevska tikmēr norādīja: "Vislabāk, protams, iet visiem kopā – ģimenei ar bērniem. Kas būs tētim, kas būs mammai, kas būs vecākam brālim, kas būs jaunākai māsai – katram savas lietas saistošas."

Kopumā ekspozīcijā iekļautas vairāk nekā simt dažādas tēmas par augu dzīvi. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti