Vīksnu ģimenei Birmingemā: Ziemassvētki ģimenes lokā ar dāvanām un spēlēm

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 2 gadiem.

Lielbritānijā tieši Ziemassvētki ir tas laiks, kad bērni un mazbērni dodas pie otrā valsts galā dzīvojošajiem vecākiem un vecvecākiem, taču šogad tas izpaliek. Ģimenes svētkus sagaidīs tikai pašu tuvāko lokā. Santas un Mārtiņa ģimene Birmingemā par to nebēdā, jo sagatavojusi vairākas galda spēles un katram sagatavotas īpašas dāvanas.  

Ģimenē svētki šogad tiks svinēti tieši tāpat, kā citus gadus – ģimenes lokā kopā ar divām pašu meitām un māsasmeitu, kura atbraukusi studēt. Pēc pārcelšanās uz Angliju ģimene Ziemassvētkus vairs nesvin 24. decembra vakarā, bet tāpat, kā angļi – 25. decembra rītā.

“Sanākam visi kopā atvērt dāvanas, būs jau otrais gads, kad dzejolīšus skaitam, pirms tam neskaitījām. Pēc tam visi kopā gatavojam pusdienas, pēc pusdienām sēžam kopā un spēlējam galda spēles, ģimenes filmas skatāmies,” stāstīja māte Santa Viļuma.

Kopīgai laika pavadīšanai ir sakrājusies vesela galda spēļu kolekcija, “Burtošanas čempionāts”, kura  noteikumi izpētīti vien nesen,  “Pasaules brīnumi”, kas ir ģimenes iecienītākās spēles, spēlē arī kārtis. Bet “Monopols” ir problēma, jo pēc tam vienmēr ir strīdi, tāpēc tas izņemts no saraksta.

Lai arī mājā ir divi kaķi un suns, tomēr Ziemassvētku egle ir drošībā. Visās istabās ir noslēptas dāvanas, tās varēs saņemt tikai Ziemassvētku rītā.

“Tās mums ir lielajām meitenēm dāvanu kartes, es domāju, ka būs ļoti priecīgas,” sprieda Santa Viļuma.

Jaunākā meita vecākiem sagādājusi atslēgu piekariņus ar ģimenes foto, bet māsām rotaslietas.

“Īsti nezināju, ko lai dāvina, jo vienmēr, kad paprasi kādam, tad saka, ai, es nezinu, ko es gribu Ziemassvētkiem,” atzina māsasmeita Katrīna Orlova. “Signija jau zināja, ko viņa grib. Viņa gribēja pidžamu. Viņa gribēja garu halātu.”

“Es biju sadzirdējis, ka ļoti patikas manai kundzei pulkstenis. Un es biju redzējis, uz kādu tipu viņa tieši skatījās,” atklāja tētis Mārtiņš Vīksna.

“Tātad pirmā dāvaniņa ir tētim, nopirku pulksteņu kasti. Bet nu laikam mums galvas strādā vienādi, pagājušonedēļ viņš sev pasūtīja tieši tādu pašu pulksteņu kasti,” atklāja vecākā meita Signija Viļuma. “Māsai nopirku somiņu.”

Taču vai pašiem ir kāda nojausma par to, kādas dāvanas ziemassvētku rītā saņems?

“Es domāju, ka es zinu, ko man Katrīna dāvinās. Halātu un pidžamu, jo mēs par to bijām runājušas iepriekš. Un par māsu gan nav ne jausmas,” atzina vecākā meita Signija Viļuma.

“Es nezinu. Jo manas dāmas ir ļoti neprognozējamas,” sprieda Mārtiņš Vīksna.

“Māte dažas dienas atpakaļ runāja, ka es gribu iemācīties krāsoties. Kosmētika, kaut kas tāds. Kas man tiešām būtu derīgs,” pieļāva jaunākā meita Patrīcija Vīksna.

“Varbūt rotaslietas vai kaut kas tāds,” minēja māsasmeita Katrīna Orlova.

“Ja otra pusīte būs uzmanīgi klausījusies, tad zinās, ka man ļoti patīk rotaslietas, pulkstenis, kuru ļoti gribēju. Ja būs sadzirdējis, tad būs, ja nebūs, tad nebūs. No meitenēm... nu nestādos priekšā. No mazās varētu būt kāds atslēgu piekariņš, kaut kas sīks, mīļš, maziņš, no lielajām meitenēm nezinu,” stāstīja Santa Viļuma.

Taču uz nākamajiem Ziemassvētkiem visām dāvanām būs jābūt pašu gatavotām.

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti