Panorāma

Dziesmu svētku biļešu tirdzniecības problēmas varēja novērst

Panorāma

Itālijā uzvar labējie un populisti

No panorāmieša par deputātu – K. Seržants un O. Kastēns

«Panorāmai – 60»: No «panorāmieša» par deputātu – Seržants un Kastēns

Par NATO uzlidojumiem Serbijai 90.gadu beigās LTV ziņu raidījuma “Panorāma” pirmajam Briseles korespondentam Oskaram Kastēnam izdevās noziņot, vēl pirms to paspēja amerikāņu CNN. Bet citam bijušajam “panorāmietim” – Kārlim Seržantam – izdevās pirmajam iegūt ekskluzīvas ziņas no Latvijas kriminālās pasaules. Vēlāk abus ceļš no Zaķusalas aizveda uz Saeimas namu, bet tieši “Panorāma” bija nozīmīgs atspēriens abu karjerās un par veidotajiem sižetiem viņi lepojas vēl šodien.

“Bijām pie viņa sievas, kas bija ļoti emocionāls moments, un viņa arī nosauca cilvēku, kuru viņa turēja aizdomās - tas bija slavenais kontrabandists Kononovs. Tad mēs braucām meklēt viņa māju, atradām. Sieva pa durvīm izstāstīja, ka Kononovs ir arestēts. Tā bija ekskluzīva ziņa tajā brīdī. Kad bijām pabeiguši, ieraudzījām, ka mājai tuvojās liels melns džips. Tas bija bišķi neomulīgi,” atminas bijušais “Panorāmas” žurnālists, tagad Saeimas deputāts Kārlis Seržants (Zaļo un zemnieku savienība).

Par šo kriminālromāna cienīgo sižetu Seržants saņēma apbalvojumu kā gada labākā sižeta autors. Tagad viņa ikdiena ir mazāk saspringta – tā tiek aizvadīta Saeimas gaiteņos.

Žurnālistikā Seržants darbojies krietni ātrāk, taču tieši Zaķusalā sāka savas televīzijas žurnālista gaitas. Arī tagad, kad jau astoņus gads ir Saeimas deputāts, viņš atzīst, ka jūt līdzi žurnālistiem: “Pietrūkst žurnālistikas. Dažkārt pat sanāk dusmoties uz žurnālistiem, kas varbūt nointerpretē ne tā, kā gribētos, vai izrauj no konteksta. Bet tad es vienmēr sev saku – paklau vecīt, kad tu biji žurnālists, tu darīji tieši tāpat.”

Par deputātu kļuvis, jo neesot vairs dukas katru dienu skraidīt pa filmēšanām. Kārlim Seržantam nākamgad tikpat, cik “Panorāmai” šogad – jau 60 gadi. “Gluži vecs vēl nejūtos. Un to es novēlu arī “Panorāmai” – lai veca nejūtas! Labi arī skatīties, ka ir paaudžu maiņa,” viņš piebilst.

Vēl viens bijušais “panorāmietis”, kuru liktenis vēlāk aizveda uz Jēkaba ielu, ir Oskars Kastēns. Tagad viņš strādā kā starptautiskais eksperts mazattīstītās valstīs, bet savulaik bijis pirmais “Panorāmas” Briseles korespondents. Tas esot bijis liels gods strādāt pārmaiņu laikā, kad Latvija vēl tikai centās pievienoties Eiropas Savienībai un NATO. Tajā laikā Briselē neesot bijis daudz korespondentu no Austrumeiropas.

“Es atceros, ka NATO bija preses konference par uzlidojumu sākšanu Serbijai, tas bija, manuprāt, 1998.gadā. Kad žurnālisti pēc tam ķēra savus datorus un pildspalvas un skrēja ziņot uz savām televīzijas stacijām, man izdevās tajā laikā gandrīz dažas sekundes ātrāk noziņot par šo faktu Latvijas Televīzijai, nekā to izdarīja CNN,” stāsta Kastēns.

Lai atcerētos savu spilgtāko reportāžu, viņam ilgi nav jādomā: “Tas ir tas slavenais sižets par demonstrāciju Briselē, kur man pilnīgi nejauši sanāca nokļūt zemnieku protesta laikā, kur viņi centās ar savām kolonnām ieņemt Eiropas Komisijas ēku. Es filmēju kopā ar operatoru zemniekus, un viņi visu laiku virzījās virsū un mēs bijām pašā priekšā kolonnas. Izdomāju, ka beigās jāieraksta “stendaps”, un tajā mirklī pēkšņi zemnieki sāka ar akmeņiem un nūjām apmētāt policistus. Policisti ieslēdza ūdensmetējus.”

Kastēns novēl “Panorāmai” turēt augstu profesionālo latiņu, izpildīt žurnālista misiju, bet darbiniekiem būt neatlaidīgiem: “Pacietīgiem, kad vajag, arī agresīviem, un nekad neaizmirst, ka jūs strādājat vecākajā Latvijas ziņu pārraidē.”

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti