Latvietis. Paralēlās pasaules

"Latvietis. Paralēlās pasaules" 8. sērija. Latvija - Francija

"Latvietis. Paralēlās pasaules" 6. sērija

Latviete Meksikā drosmīgi ļaujas sapnim un atrod mīlestību

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 5 gadiem.

Elīna Banga jau teju desmit gadus dzīvo Meksikā, slavenajā kūrorta pilsētā Kankūnā. Latvietes dzīve Meksikā ir stāsts par dzīvesprieku, mīlestību un drosmīgu ļaušanos sapnim. Lai gan viņa Latvijā  ieguvusi maģistra grādu jurisprudencē, savu īsto aicinājumu atradusi fotogrāfijā, kas aizveda viņu uz Meksiku. Tur Elīna arī sastapusi savu mīļoto. Viņa ir viena no “Latvietis. Paralēlās pasaules” stāstu varonēm.

Meksikā latviete nokļuva sagadīšanās pēc, viņa plānoja tur pavadīt tikai gadu un tad ceļot uz kādu citu valsti, tomēr Meksikā viņu noturēja mīlestība:

“Satiku savu draugu, un tas arī ir tas iemesls, kāpēc es te esmu tik ilgi!”

Elīna ar draugu Vilu
Elīna ar draugu Vilu

Sastapšanās ar mīļoto

Elīnas dzīvesbiedrs Vils arī ir fotogrāfs. Viņš stāsta, ka pirmo reizi Elīnu ieraudzījis 2009.gada 1.jūlijā, kad viņa ieradās uz darba sapulci tajā pašā viesnīcā, kurā strādāja viņš. Todien viņa pēc sapulces devās prom, un Elīnu aizsūtīja darbā uz citu viesnīcu. Tomēr Vils nepadevās – viņš palūdza priekšniekam, lai atved Elīnu atpakaļ, priekšnieks piekrita ar nosacījumu, ka Vilam noteiktā laikā jāsasniedz pārdošanas mērķi. Tos fotogrāfs sasniedza jau pēc 15 dienām, un tad deva priekšniekam vēl 15 dienas, lai Elīnu pārceltu darbā uz to pašu viesnīcu.

“Es palūdzu savu priekšnieku atvest blondo meiteni atpakaļ,” atceras Elīnas dzīvesbiedrs Vils.

Elīna un Vils dejojot
Elīna un Vils dejojot

Fotogrāfes darbs

Kaut gan Elīna ieguvusi maģistra grādu jurisprudencē Latvijas Universitātē un strādājusi par tiesneša palīgu administratīvajā apgabaltiesā, fotogrāfijā viņa atradusi savu īsto aicinājumu, kas atvedis viņu uz Meksiku. Elīna iemūžinājusi jau vairāk nekā 100 kāzu un dažādu citu svarīgu dzīves notikumu, bet vislabprātāk viņai patīk ļauties saviem foto projektiem un piedalīties foto konkursos.

Kāzu un pasākumu fotografēšana populārā kūrorta pilsētā liek saskarties ar dažām problēmām, piemēram, ar to, ka pludmales ir publiska vieta un pat kāzu laikā tikai ceremonijas teritorija ir norobežota, bet visapkārt ir cilvēki, kas atpūšas. Viņa stāsta, ka tādos brīžos dažreiz ir grūti strādāt, arī ar maziem bērniem jāprot sadarboties.

Elīna ar fotoaparātu
Elīna ar fotoaparātu

Dzīve Meksikā

Lai gan Meksika ar savu mūžīgo vasaru varētu šķist kā idille, tomēr Elīnai pietrūkst Latvijas četru gadalaiku, jo vienveidīgie laikapstākļi neļauj sajust laika ritējumu - pēkšņi ir viens mēnesis, un tad jau pavisam cits.

“Te ir tāda mūžīgā vasara!”

Latviete novērojusi, ka Meksikā dzīvi uztver vienkāršāk – viņi nesteidzas, parasti ierodas vēlāk, prot priecāties par vienkāršām lietām un problēmas cenšas risināt ar smaidu. Tāpat darīt cenšas arī Elīna: “Gribas visu atrisināt tādā meksikāņu stilā – ar smaidu uz lūpām”.

Elīna Meksikā
Elīna Meksikā

Elīnai patīk runāt un stāstīt par Latviju, arī savu draugu Vilu viņa uz Latviju ir atvedusi jau piecas reizes, katru reizi mēģinot parādīt ko jaunu, piemēram, kā tiek svinēti Jāņi, Dziesmusvētki.

“Man patīk būt latvietei!”

Lai gan Elīnai patīk būt latvietei, patīk atgriezties Latvijā, pēc kāda laika viņai atkal gribas prom, tomēr viņa arī nevar līdz galam pateikt, ka Meksika ir viņas mājas. Kaut gan Elīna ir apmierināta ar to, kur šobrīd atrodas, viņa nav pārliecināta, ka nākamgad atradīsies turpat. Tādēļ latviete sapņo par iespēju kādā vietā beidzot atrast māju sajūtu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti