«Kurš ir kurš?» dalībnieks - skursteņslauķis trešajā paaudzē

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 5 gadiem.

Skursteņslauķis ir Aivara Reisona nodarbošanās ar kuru tiek pelnīta iztika nu jau 11 gadus. Viņš ir skursteņslauķis jau trešajā paaudzē - vectēvs, krusttēvs un tagad viņš pats. 

Aivars stāsta, ka šo profesiju izvēlējās tāpēc, ka darbs ir radošs un notiek komunikācija ar cilvēkiem: “Ļoti patīk tas, ka pozitīvo enerģiju gūstu, kontaktējoties ar cilvēkiem, jo viņi, mani ieraugot, smaida,” stāsta Aivars.  Aivaram prieks par labi izdarītu darbu, jo arī klients tad ir laimīgs un gaida viņu atpakaļ nākamgad, bet nepatīk lietainas dienas: “Katra diena ir jauns iedvesmas lādiņš, jo nebūs divas vienādas darba dienas. Tur arī slēpjas viss pozitīvais, jo nav ikdienas rutīna. Ja nu vienīgi rokas mazgājot... pa piektdienām.”

Aivars mācās arī no saviem amata brāļiem, pārrunājot atsevišķos objektos piedzīvotās situācijas. Viņš stāsta, ka visi lielie mērķi jau sasniegti un tagad atliek vien attīstīt prasmes un zināšanas.

Bez apģērba formas skursteņslauķis nav īsts skursteņslauķis, “forma ir kā pase - nav pases, nav identitātes,” uzsver Aivars.

Aivars stāsta, ka skursteņslauķa profesija ir noslēpumaina, par tās dzimteni tiek uzskatīta Itālija. Ja redzi skursteņslauķi, ķeries pie pogas - tā varētu teikt nezinātājam, jo pēc ticējuma pieskaršanās skursteņslauķa pogai nes laimi.

Daudziem skursteņslauķis asociējas ar pasaku tēlu, tomēr tas ir nopietns darbs.

Lai kļūtu par skursteņslauķi, nedrīkst baidīties no augstuma! Un tad varēs izbaudīt profesijas priekšrocības – skatīt skaisto pilsētas panorāmu no māju jumtiem, iegūt adrenalīnu, staigājot pa māju jumtiem un vēl - šajā profesijā vienmēr būs darbs, jo tik, cik mājām būs jumtu, tik daudz tie būs arī jātīra. Bez skursteņslauķiem nevar, tāpēc šīs profesijas pārstāvji pelna salīdzinoši labi. Grūti ir strādāt lietus laikā. Apgūt darbu var pie jebkura amata meistara Rīgā vai citā pilsētā. Trešajā mācību gadā var iegūt zeļļa statusu, tad vēl pēc diviem gadiem var kļūt par skursteņslauķi, stāsta Aivars Reisons. 

Varbūt arī tu gribi izcelt kādu interesantu, noderīgu, īpašu vai pavisam vienkāršu, bet izcilu profesiju? Iesūti fotogrāfiju vai video ar interesantām profesijām, par kurām varbūt vēl nezinām! Izmanto aplikāciju LSM reportieris! Lejupielādē to lietotņu veikalā App Store (iOS ierīču lietotājiem) un Google Play (Android ierīču lietotājiem). 

Aplikācijā izmanto iespēju ievietot nelielu aprakstu par iesūtīto foto vai video!

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti