Dienas ziņas

Ierobežo legālo narkotiku apriti

Dienas ziņas

Aicina piedāvāt darbu skolēniem vasaras brīvlaikā

Mazpulcēni sacenšas par Goda nomināciju

Krotē mazpulkiem «spaisa» vietā – daba un darbs laukos

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 9 gadiem.

Čaklākie mazpulcēni no visas Latvijas trešdien pulcējās Rīgā, lai saņemtu augstāko novērtējumu – Goda nomināciju. Čaklāko vidū - arī divi mazpulcēni no Krotes. Mūsu „spaiss” ir ķiploki, sīpoli, kāposti un darbs laukos, tā par saviem mazpulcēniem teic Priekules novada Krotes mazpulka vadītāja. 

Vairāk nekā 20 gadu pastāvēšanas laikā šis mazpulks guvis atzīstamus panākumus dažādos konkursos. Pirms diviem gadiem tā bija Sējēja balva, bet vai ik pavasari kāds no mazpulcēniem par ilggadēju darbu saņem augstāko novērtējumu.  

Viens no pretendentiem uz mazpulcēna goda nomināciju ir Kristaps Rosvalds. Daļa viņa brīvā laika šobrīd veltīta divu papagaiļu audzēšanai un to vērošanai. Lai gan darbs nav grūts, toties atbildīgs, tāpat kā visi iepriekšējie mazpulku projekti. Sešu gadu laikā esot gūta laba pieredze mežkopībā un lauksaimniecībā, taču pašam vistuvākā bijusi  broilercāļu audzēšana .

„Es viņus ļoti mīlēju, viņi bija pūkaini cālīši. Ļoti patika. Izauga par kārtīgām, lielām vistām. Es pats brīnījos, ka tik lieli varēja izaugt,” saka Krotes Kronvaldu Ata pamatskolas 9.klases skolnieks, mazpulcēns Kristaps Rosvalds.

Kristapa mamma Kristīne atzīst, ka ir „ļoti lepna, ka [dēls] tik tālu ticis un ka viņam patīk darboties”.

Darbošanās mazpulkos ir piepildīts un bagāts laiks, atzīst  vēl viens goda nominants, Krotes Kronvaldu Ata pamatskolas 9.klases skolnieks Kristaps Norenbergs. Viņa projekti, arī sešu gadu garumā, pārsvarā bijuši veltīti dārzkopībai – audzēti sīpoli un ķiploki.

„Es tagad skaidri zinu, ka nākotnē būšu lauksaimnieks. Pēc 9.klases došos uz lauksaimniecības skolu,” atklāj Kristaps.

Krotes mazpulks ir viens no lielākajiem Latvijā. No 80 pamatskolas  audzēkņiem ceturtā daļa ir aktīvi mazpulcēni.  Jau divdesmit otro pavasari viņi sēs, stādīs, audzēs un novēros. Taču katru gadu kāds no kroteniekiem ir labāko vidū, kas par ilggadīgu un neatlaidīgu darbu saņem augstāko mazpulcēna apbalvojumu  goda nomināciju.

Krotes mazpulka vadītāja Indra Zvirbule stāsta, ka skolā ir mazpulcēna stāža gads, kurš nav visos mazpulkos.

„Tas ir tāpēc, lai bērns varētu izvēlēties, vai tas būs pa spēkam, vai tas viņu interesē. Mazpulks nav pulciņš, tas ir dzīvesveids,” uzsver Zvirbule.

Goda nominācija ir mazpulcēna darba augstākais darba novērtējums, ko var iegūt pēc piecu gadu darba un ko apliecina sudraba karotīte. Ik gadu šo balvu saņem ap 20 jauniešu no visiem Latvijas mazpulkiem.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti