Jauniešus iepriekš apmācīs, kā atpazīt augus un sēklas, kā tās ievākt, žāvēt un iepakot. Ievākšana sāksies jūlijā, un ievācamo augu sarakstā ir 17 bieži sastopami un viegli nosakāmi augi, kas raksturīgi dabiskajām pļavām – tādi kā zvagulis, pļavas bitene, vidējā ceļteka, lielziedu vīgrieze un citi.
Mazpulcēni palīdzēs atjaunot Latvijas dabiskās pļavas
Projektā “GrassLife” Latvijas Dabas fonds sadarbojas ar vairākām zemnieku saimniecībām, kurās tiek atjaunotas pļavas, un tajās arī sēklas tiks izsētas, norādīja Brizga-Kalniņa.
"Bet stāsts ir ne tikai par to, ka tiks atjaunoti atsevišķi pļavu gabaliņi, bet arī par to, ka mūsu eksperti šo procesu vēros, piefiksēs mācības ar domu, ka mēs izprotam, kā vislabāk šo sēklu ievākšanas un piesēšanas metodi izmantot un kā visefektīvāk atjaunot pļavas. Līdz ar to tas būs ieguldījums ne tikai šo konkrēto pļavu atjaunošanā, bet arī zināšanās. Jo Latvijā šāda sēklu piesēšana sistemātiskā, mērķtiecīgā veidā nav darīta. Baltijā tas notiek Igaunijā – tur šī lieta jau ir diezgan labi attīstījusies, un mums ir arī igauņu kolēģi, no kuriem gūt padomu," uzsvēra Latvijas Dabas fonda pārstāve.