Ģimenes studija

Vai pirmklasniekam jāprot lasīt: jaunākās atziņas par lasītprasmi

Ģimenes studija

Depresijas cēloņi bērniem un jauniešiem: kā tos pamanīt un novērst

Mazpulku, skautu, gaidu un jaunsargu darbības mērķi un devums jauniešiem

Skauti, gaidas, mazpulki, jaunsargi - aktīvu un patriotisku jauniešu organizācijas

Dažādas organizācijas uzņem bērnus un jauniešus savās rindās, piedāvājot interesantus projektus, kopā būšanu, nometnes un citas aktivitātes. Ir organizācijas, kurās piedalīties aicināti arī bērnu vecāki. Mazpulku, skautu un gaidu, jaunsargu organizācijas ir populāras Latvijā, tajās bērnos un jauniešos audzina patriotismu, vērtību izkopšanu, sevis izzināšanu - skaidro raidījumā “Ģimenes studija”.

Vasaras brīvlaikā jauniešiem iespējams vairāk laika veltīt savām organizācijām, tikties ar citu vienību pārstāvjiem Latvijā vai piedalīties nometnēs un citos pasākumos pasaulē. Šīs organizācijas darbojas visu gadu.

Skautu un gaidu organizācija balstīta uz vērtību audzināšanu jauniešiem, āra dzīves izzināšanu un rakstura rūdīšanu.

Organizācijā ir bērnu vecāku līdzfinansējums un pašu nopelnītais finansējums par dažādiem darbiem, piemēram, Adventes vainagu pīšanu. Par šo naudu var piedalīties dažādās nometnēs. Ir arī biedru maksa 1 eiro gadā.

Organizācijai notiek Ziemeļvalstu nometnes, kur šai kustībai ir stipras saknes, ja ir iespēja, tad šajās nometnēs piedalās arī bērni no Latvijas. Aktīvākie skauti un gaidas ir ap Rīgu, šobrīd ir aktīvas 23 vienības Latvijā. Var meklēt tuvāko vienību, pieteikties no septiņu gadu vecuma. Kustībā var iesaistīties arī pieaugušie.

Skauti un gaidas dodas dažādos pārgājienos, pēta dabu, apgūst dažādas iemaņas un prasmes, kas palīdz labāk dzīvot dabā un palīdzēt sev un citiem. Skautu un gaidu organizācija par vienu no mērķiem izvirza darīt labus darbus katru dienu.

Jaunsargu organizācijā var darboties, par jaunsargu kļūt ikviens Latvijas iedzīvotājs vecumā no 10 līdz 21.  Jaunsargu organizācija ir pieejama daudzviet Rīgā un visā Latvijā. Jaunsardze ir Aizsardzības ministrijas organizēta un finansēta Latvijas skolu jaunatnes kustība.

Mācību process tiek īstenots kā brīvprātīga interešu izglītība. Katram jaunsargam pēc svinīgā solījuma nodošanas tiek izsniegts jaunsarga formastērps. Lai nodrošinātu jauniešu izglītošanu valsts aizsardzības jomā, ir izstrādāta Jaunsargu mācību paraugprogramma, tā jāapgūst katram jaunsargam. Bez šīs programmas jaunsardzē apgūst dažādas prasmes un zināšanas, kuras jaunieši var pielietot arī ikdienā. Jaunsargu organizāciju finansē valsts.

Mazpulkos visbiežāk iesaistās pamatskolā, tur ir arī tādi projekti, ko var īstenot mazi bērni. Radioklausītāja raidījumā uzsver, ka mazpulcēniem svarīgi darboties lauku vidē, mācīties strādāt, kopt zemi, izglītoties, mācīties lauku darbus.

Latvijas mazpulcēniem ir dažādi lauksaimniecības projekti, kuros bērni rāda, ko spēj izdarīt savā brīvajā laikā un tā palīdzēt novada attīstībai.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Vecāki un bērni
Dzīve & Stils
Jaunākie
Interesanti